ADÜ Menü
ADü LOGİN

ERASMUS +
Adnan Menderes Üniversitesi

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Kapsamında Ders Verme Hareketliliğinden Faydalanacak II. Asil ve II. Yedek Öğretim Elemanlarının Sıralama Sonuçları Açıklanmıştır.

Erasmus programı kapsamında 2016-2017 Akademik yılında Ders Verme Hareketliliğinden yararlanacak Aday Öğretim Elemanı listesi ektedir.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanlarımız; takip edeceğiz iş akış süreç ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363339 internet adresinden bulabilirler.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanlarımıza 2 gün faaliyet + 2 gün yol olmak üzere toplamda 4 günlük hibe desteğinde bulunacaktır.

Ders Verme hareketliliği faaliyetinden faydalanan personeline ödenecek seyahat gideri miktarı “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmektedir. Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin yerleşik olduğu yerden (AYDIN), faaliyet yerine (örn. Litvanya –VILNUS) kadar olan 2 nokta arasının km değeri tespit edilir ve seyahat hibe tablosu kullanılarak seyahat hibesi hesaplanır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanları, faaliyetlerinde kullanılacakları tüm belge ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363232 internet adresinden takip edebilirler.

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği ile ilgili olarak, aşağıda belirtilen önceliklere göre sıralama oluşturulmuştur.

  1. Kurum kontenjanının bir bütün olarak ele alınması,
  1. Ders verme hareketliliği faaliyetinden daha önce hiç faydalanmamış öğretim elemanlarına (Yabancı Dil Puanı sırasıyla) öncelik verilmesi,
  1. Ders verme hareketliliği faaliyetinden daha önce hiç faydalanmamış öğretim elemanlarından sonra son iki yıl içinde Yeni Anlaşma Yapan Öğretim Elemanlarına (Öncelik Sırası: I.Yararlanma Sayısı – II.Yararlanma Yılı – III. Yabancı Dil Puanı) öncelik verilmesi,
  1. Son iki yıl içinde Yeni Anlaşma Yapan Öğretim Elemanlarından sonra Erasmus Fakülte /Yüksekokul Birim Koordinatörlerine (Öncelik Sırası: I.Yararlanma Sayısı – II.Yararlanma Yılı – III. Yabancı Dil Puanı) öncelik verilmesi,
  1. Ders verme hareketliliği faaliyetinden yararlanma sayısına göre öğretim elemanlarının sıralanması (Öncelik Sırası: I.Yararlanma Sayısı – II.Yararlanma Yılı – III. Yabancı Dil Puanı).

Not: Yabancı Dil Puan Sıralamasında puanların aynı olması durumunda; sınav giriş tarihleri, sınav giriş tarihlerinin aynı olması durumunda puan sahiplerinin doğum tarihlerine bakılarak sıralama yapılmıştır.

2016-2017 Akademik Yılı Ders Verme Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından gönderilen hibe miktarı 16.000,00 Avro’dur. Bu bütçeyle yaklaşık, 19 öğretim elemanının hareketlilikten faydalandırılması (2 gün faaliyet + 2 gün yol) planlanmaktadır.

Ancak, üniversitemiz tarafından Türkiye Ulusal Ajansa sunulan ara rapor formunda diğer kalemlerden aktarılan bütçe kalemi (9000 Euro) ile birlikte 25000 Euro’luk ek kaynak talep edilmiştir. Kaynağın karşılanma durumuna göre yaklaşık toplam 25 -30 kişi gönderilmesi planlanmaktadır.

Asil Liste (ilk 19 kişi) ve I. Yedek Listede yer alan öğretim elemanları (Asil Liste sonrasındaki 28 kişi) için Onaylı İş Planlarının  Dış İlişkiler Ofisi’ne teslim edilmesi için son tarih 03 Mart 2017 idi.

Asil Liste ve I. Yedek Liste’deki adayların son tarihe dek Onaylı İş Planlarını Dış İlişkiler Ofisi’ne teslim etmemesi veya değişim programından vazgeçmesi nedeniyle bütçenin elverdiği ölçüde İş Takvimine göre, II. Asil ve II. Yedek Liste oluşturulmuştur. 

II. Asil Liste (ilk 12 kişi) ve II. Yedek Listede yer alan öğretim elemanları (II. Asil Liste sonrasındaki 3 kişi) için Onaylı İş Planlarının  Dış İlişkiler Ofisi’ne teslim edilmesi için son tarih 01 Mayıs 2017'dır. İş Takviminde ilan edilen son tarihlerde saat 17:00’den sonra iletilen Onaylı İş Planları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

II.Asil ve II. Yedek Listedeki Öğretim Elemanlarının herhangi bir sebeple faaliyetten yararlanamayacak olması halinde, bunu en kısa sürede bir dilekçeyle Dış İlişkiler Ofisine iletmesi rica olunur. Böylece sıra,  listedeki diğer Öğretim Elemanlarına geçecek ve hibenin verimli şekilde kullanımı sağlanacaktır.  

İş Takvimi

Tarih/Saat

Yer

Açıklama

01 Mayıs 2017  17:00

Dış İlişkiler Ofisi

Onaylı İş Planının Dış İlişkiler Ofisi’ne eriştirilmesi (II.Asil Liste ve II. Yedek Liste)

5 Mayıs 2017

Dış İlişkiler Ofisi

İnternet Sayfası

III Asil ve III. Yedek Listenin İlanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ders Verme Hareketliliğinden Faydalanacak Öğretim Elemanlarının Sıralama Sonuçları için aşağıdaki linki tıklayınız..

http://site.adu.edu.tr/erasmus/dosyalar/adayogr2017.htm