ADÜ Menü
ADü LOGİN

ERASMUS +
Adnan Menderes Üniversitesi

2017-2018 Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği III. Asil ve III. Asil Yedek Liste Açıklanmıştır.

2017-2018 Akademik Yılı Ders Verme Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize gönderilen hibe miktarı 17000 Avro’dur. Listeden  toplamda 15 akademik personelimiz kabul almış ve Onaylı İş Planlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne 15 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar belgelerinii teslim etmişlerdir Şu an için elimizde yaklaşık 5 (Beş) kişilye yetecek hibe kalmııştır. Bu nedenle; III. Asil (Beyaz Renkli) Adaylar - 5 (Beş) kişi ve III. Asil Yedek (Sarı Renkli) Aday - 2 (iki) kişi olmak üzere liste oluşturulmuştur.    

III. Asil (Beyaz Renkli) ve III. Asil Yedek (Sarı Renkli) Adaylar, Onaylı İş Planlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne teslim etmesi için son tarih 16 Temmuz 2018 Salı günü saat 17:00'dır.

Ancak, III. Asil ve III. Asil Yedek adayların Onaylı İş Planlarını son tarihe kadar teslim etmemesi nedeniyle boş kalan kontenjanlara yedek listedeki (Gri renk) adaylardan atama yapılacak olup 18 Temuz 2018 tarihinde Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü (UİK) - ADU Erasmus+ internet sayfasında duyurulacaktır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanlarıın; takip edecekleri iş akış süreç ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=333431 internet adresinden bulabilirler.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personele 2 gün faaliyet + 2 gün yol olmak üzere toplam 4 günlük hibe ve seyahat hibesi verilecektir.

Günlük hibe, 2017-2018 Erasmus Uygulama El Kitabı’nda yayınlanan ve ülkeye kategorisine göre belirlenen tabloya göre verilir. Seyahat hibesi ise, “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmektedir. Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin ikamet ettiği şehir (AYDIN) ile faaliyet gerçekleştireceği şehir (örn. Litvanya –VILNIUS) arasındaki uzaklık (km) tespit edilir ve seyahat hibe tablosu kullanılarak seyahat hibesi hesaplanır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanları, faaliyetlerinde kullanılacakları tüm belge ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363232 internet adresinden takip edebilirler.

Not: Program ve hazırlanacak belgeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için Koordinatörlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz. Randevu alarak Koordinatörlüğümüzü ziyaret etmeniz bizleri mutlu edecektir.  

İletişim Bilgileri

Tel : 256 218 20 37 

E- Posta : erasmusogr@adu.edu.tr

İTİRAZ HAKKINDA: Personel, 18 Mayıst 2018 Cuma saat 13:00'a  kadar listeye ilişkin itirazlarını Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğüne yazılı olarak (dilekçe ile) iletebilir. Bu tarihten sonra iletilen itiraz talepler dikkate alınmayacaktır.

İletişim adresi : erasmusogr@adu.edu.tr

Liste için tıklayınız