ADU Menu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

KAMPÜS KART SİSTEMİ

KAMPÜS KART SİSTEMİ

ÜNİVERSİTE’nin personel, öğrenci ve ziyaret süresince ziyaretçilerine, Halkbank Bank24 JET kartlarının verilmesi ile bu kişilerin Bank24 JET kartları ile, Kampüs giriş-çıkış, kütüphane hizmetleri, yemekhane gibi ödeme ve kontrol noktalarında geçiş ve ödeme ihtiyaçlarının personelden bağımsız karşılanmasına yönelik sistemin tamamıdır.

Kartlı Ödeme Sistemleri için gerekli otorizasyon ve altyapı ile sistem donanım, yazılım ve operasyonlarının BANKA ve çalışmakta olduğu Alt Yüklenici/yükleniciler tarafından yürütüleceği projede; kimlik kartı altyapısı, kişiselleştirme ve kartların kimlik tanıma sisteminde kullanılabilmesi için gereken hizmet de yine BANKA tarafından sağlanmaktadır. Kimlik sisteminin kontrolü, yönetimi ve operasyonel işleyişi tamamen ÜNİVERSİTE’de olup, BANKA, bu kartlarla yapılacak finansal işlemlerin sorumluluğunun yanı sıra finansal işlemler için gerekli olan donanımın sağlanması, yazılımın yapılması ve bunların sözleşme süresi boyunca bakımlarının yapılmasından sorumludur.

Kampüs kart aynı zamanda Bankjet özelliğine sahip olup, Halkbankasında adınıza açılacak hesaba bağlanmaktadır. Bu hesap ile ilgili bankaya herhangi bir ücret ödenmemektedir. Karta bağlı bu hesap, yemekhane ve ileride kantin hizmetlerinde kartın elektronik cüzdan özelliğinden yararlanma, yemek ücreti yatırmak için kiosk önünde kuyruğa girmek yerine Halkbankası yada Halkbankası’nın ortak atm platformundan hesabınıza para yatırmak yolu ile çözüm üretmek ve akıllı cep telefonlarınıza indireceğiniz Halkbank uygulaması ile her türlü bankacılık işlemini yapabilmeniz için kullanılabilecektir.

Kampüs Kartın Yemekhanelerde Kullanımı

Kampüs Kartınızı yemekhanede ödeme noktasında kullanabilmek için Halkbankası kampüs kart hesabınızda yeterli bakiye olması gerekmektedir. Sistem kartı okuttuğunuzda 3-5 saniye içinde banka ile bağlantıya geçmekte hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda geçiş turnikesinin açılmasına ve 10-15 saniye içinde geçmenize izin vernektedir.

Turnike Geçişleri; Kampüs Kartınızı yemekhane turnikelerinde kart okuma kısmına yaklaştırıp sabit olarak 3-5 saniye gösterdikten sonra; Turnike üzerinde yeşil ışık yanacaktır. Sonra en geç 15 saniye içerisinde turnikelerden geçiş yapmanız gerekmektedir. Lütfen bu sürelere uymadan kartı kart okuma kısmına tekrar tekrar göstermeyiniz. Kartınızı okuma süreleri dışında her gösterdiğinizde sistem sizden ek misafir ücreti talep edecektir.

Kampüs Kartın Dağıtımı

Eğitim – Öğretim Dönemi başladıktan sonra kartlar bu site de ve öğrenci bilgi sistemi üzerinde verilecek mesajlar ile belirtilecek yer ve zaman aralığında halk bankasının yetkilileri tarafından dağıtılmaktadır. DGS, Yatay Geçiş, Ek kontenjan, Yabancı Uyruklu Öğrenciler, Enstitüler, Özel Yetenek, Farabi vb öğrencileri normal kayıt döneminden sonra kayıt oldukları için kartlarını ileri bir tarihte alacaklardır. Bu süreç ilgili öğrencilerin kesinleşen kayıt dönemini izleyen 2 haftayı bulmaktadır.

Halk Bank ADÜ Kampüs Kart ile

Turnikelerde kampüs giriş-çıkışı,

Kütüphane Hizmetleri

Kantin Hizmetleri

Bankacılık Hizmetleri (Halkbank)

Yemekhane Hizmetleri noktasında otomatik ve hızlı geçiş sağlanmaktadır.

 

 

 

Sık Sorulan Sorular

Kampüs Kartı Nedir:

ÜNİVERSİTE tarafından, bünyesindeki öğrenci ve personelin; kampüs giriş, çıkış, kütüphane hizmetleri, yemek hizmetleri ile gerekli diğer durumlarda ÜNİVERSİTE’nin öğrenci ve personeli olduğunu ispatlaması için görsel, metin ve kart içinde yazılı olan elektronik data halindeki bilgileri taşıyan teknoloji ürünüdür. Halen kullanıldığı kimlik ve elektronik cüzdan özelliğinin yanında, personel ve öğrencilerimizin önümüzdeki dönemlerde, ulaşımdan, ders devam kontrolüne, temel sağlık hizmetlerinin alınmasından, baskı ve fotokopi hizmetlerinden yararlanmaya kadar birçok hizmette de bu kartlardan yararlanabilecekleri yatırımların yapılarak akıllı kampüs alt yapısının üniversitemizde oluşturulması düşünülmektedir.

Bank24 JET Özelliği Nedir:

Kampüs Kart hamilinin/Kart Kullanıcısının, BANKA nezdindeki vadesiz mevduat ve/veya cari hesabının, kartı ihraç eden BANKA tarafından borçlandırılması yoluyla Kart Kullanıcısına, mal ve hizmet alma ve/veya vadesiz hesabına erişerek nakit çekme, bakiye öğrenme..vb diğer hizmetleri kullanma imkanı veren karttır. Kartlar Visa / MasterCard amblemli olup Visa / MasterCard uygulamasını kabul eden tüm üye işyerlerinde kullanılabilmektedir.

Kampüs Kart İçin Banka da Açılacak Hesap İle İlgili Maddi Bir Yükümlülüğüm Olacakmı

Personel ve öğrencilerden proje süresi boyunca hesap işletim ücreti, kart işletim ücreti, kart ücreti vb. ad altında hiçbir ücret alınmayacaktır

Kampüs Karta Nasıl Sahip Olabilirim:

ÜNİVERSİTE’nin öğrenci ve personeli olup, Banka tarafından gerekli görülen tüm sözleşme ve evrakların kullanıcı tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

Kampüs Kartı Almak Zorundamıyım

Kampüs kartını, öğrencimiz/personelimiz kart üzerinden verilen hizmetleri talep etmemek şartı ile almak zorunda değildir. Ancak özellikle yemekhanelerde, rektörlükte, kütüphanede ve giderek tüm Fakülte ve Yüksekokullarda yaygınlaşacak geçiş sistemleri, kontrol sistemleri ile kartlı ödeme noktalarında ve hatta elektronik yoklama sistemleri devreye alındığında sorun yaşayacakları için kampüs kartın alınmasını tavsiye ederiz.  Öğrencilerimiz, her yıl Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından öğrenci olduklarına dair alacakları “öğrenci belgesi” ile personelimiz ise Personel Daire Başkanlığından alacakları “Personel” olduklarını gösterir belge ile öğrenci/personel olduklarını kanıtlayabilirler.

Kişisel Verilerim Bankaya Bildiriliyormu:

Kartlar, ÜNİVERSİTEnin bildireceği datalara istinaden basılmaktadır. Bu kapsamda, öğrenciler için, kartın üzerine Adı Soyadı, Öğrenci Numarası ve Kayıtlı olduğu okul dışında, personel için Adı Soyadı, personel sicil no ve Görev Birimi dışında, hiçbir bilgi banka ile paylaşılmamaktadır.Bu sebeple karta sahip olmak istendiğinde, basılı kartın dağıtımı sırasında, bankanın vereceği formları dolduran öğrenci veya personel, kişisel verisini banka ile kendi rızası ile paylaşmaktadır.

Üniversiteden İlişiğimi Kestim, Mezun Oldum Kartımı Ne Yapacağım

İlişiği kesilen ve/veya mezun olan kullanıcıya ait kart, ÜNİVERSİTE sınırları içinde kullanımı sistem üzerinden kısıtlanacaktır. Kart sahibinin en kısa sürede banka hesabını kullanmak istemesi durumunda yeni kart talebini yada kart ve bağlı hesabı kapatma talebini BANKA’ya iletmesi gerekmektedir.

Kartımı Kaybettim/Kırıldı, Kullanım Dışı Ne Yapacağım

Kartın kaybolması yada kullanım dışı kalması halinde finansal işlemlere kapatılması için en kısa sürede BANKA’ ya ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bildirim yapılması gerekmektedir. Bildirim yapılmaması halinde oluşacak finansal risk kart kullanıcısına aittir.

Bankaya yapılacak bildirim mesajında, bankada farklı bir hesabınız varsa herhangi bir karışıklık olmaması için kayıp kartın tanımı “Adnan Menderes Üniversitesi Bankjet özellikli Kampüs Kartımı kaybettim/Kullanım Dışı Kaldı vb.” şeklinde olmalıdır.

Yemek Bursu Alıyorum Kampüs Kartı Almak Zorundamıyım:

ÜNİVERSİTE’nin yemek bursu kapsamında bu burstan yararlananlar kampüs kartı almak zorundadırlar. Yemek bursu alan öğrencilerimiz, yemekhane ödeme noktalarından her yemekte ilk geçiş için ödeme yapmayacaklardır, ancak kartı tekrar tekrar okutma konusunda hassasiyet göstermeleri kendilerinden ek misafir yemek ücreti talep edilmemesi açısından önemlidir.