ADU Menu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Trend Micro Antivirus Kurulumu (Yeni)

Kurumsal Trend Micro Antivirus Kurulumu (Yeni)

Aydın Adnan Menderes  Üniversitesi bilgisayarlarında kullanılmakta olan Antivirüs programının lisans süresinin dolması nedeniyle yeni Antivirüs programı alınmıştır.  

Mevcut ESET Antivirüs programının kurulu olduğu bilgisayarlardan kaldırılarak üniversitemize lisanslı Trend Micro Antivirüs yazılımının kurulması gerekmektedir.

**** Kuruluma başlamadan önce Mevcut Bilgisayarda Yüklü olan Antivirüs Programı kaldırılmalı **** (Önemli)

32 Bit İşletim Sistemi Windows 7/8/10 Trend Micro Antivirüs Programı İndirmek İçin Tıklayınız

64 Bit İşletim Sistemi Windows 7/8/10 Trend Micro Antivirüs Programı İndirmek İçin Tıklayınız

Apple Macintosh MacOSX                    Trend Micro Antivirüs Programı İndirmek İçin Tıklayınız 

**** Kurulumlar Sadece Kampüs içerisinde Yapılır. ****

**** Lisans Kapsamına Üniversite Hastanesi Dahil Değildir.****

Trend Micro Antivirüs programı yeni nesil bir Antivirüs programı olup günümüzde tehlike arzeden tehditlerden (Crypto Virüs, Ransomware tipi tehditler, Trojen, Adware, Spyware, Keylogger vs. ) ve siber saldırılardan bilgisayarınızı ve verilerinizi korumaktadır. Bunun için sistemlerimizde Trend Micro Antivirus sunucusu kurulmuştur. Üniversitemiz Personelinin Trend Micro Antivirüs programını kullandıkları bilgisayarlara kurmaları gerekmektedir.

 Trend Micro Antivirüs programı bilgisayarlara kurulduktan sonra tüm ayarlarını sunucudan otomatik olarak alacağı için kullanıcıların herhangi bir işlem (güncelleme, tarama ve ayarlama) yapmasına gerek yoktur.

Trend Micro Antivirüs programı güvenlik açısından son derece iyi geliştirilmiş bir program olup aşağıdaki modülleri ile yeni nesil bir koruma sağlamaktadır.

·       Klasik Antivirüs modülü/ Crypto ve Ransonware tehditlere karşı koruma modülü/Firewall (güvenlik duvarı) modülü/IPS (atak engelleme modülü/Bilgisayarınıza diğer bilgisayarlardan yapılan atakları önleme ve Bilgisayarınızdan diğer bilgisayarlara atak yapılmasını önleme)

·         Web Reputation (web siteleri üzerinden gelen zararlı sitelere erişimi engelleme )/Device Control (Gerektiğinde bilgisayarınızın DVD-RW, USB vs aygıtlarına erişimi engelleme)/Akıllı Tarama/Machine Learning

·         Gelen ve giden maillerinizi de günümüz tehditlerine karşı tarayarak güvenli mail alıp göndermenizi sağlar

Trend Micro Antivirüs programı bilgisayarınızın sistem kaynaklarını da çok az kullandığı için bilgisayar performansına zarar vermemektedir.

ESET Smart Security Antivirüs programı kaldırıldıktan sonra, aşağıdaki linkten Trend Micro Antivirus kurulum dosyası indirilip, altta bulunan resimlerde görüldüğü gibi kurulumu yapılabilir.

32 Bit İşletim Sistemi Windows 7/8/10 Trend Micro Antivirüs Programı İndirmek İçin Tıklayınız

64 Bit İşletim Sistemi Windows 7/8/10 Trend Micro Antivirüs Programı İndirmek İçin Tıklayınız

Apple Macintosh MacOSX                     Trend Micro Antivirüs Programı İndirmek İçin Tıklayınız 

Tüm Personelimizin  yerleşke içinde kullanılan bilgisayarlarına Trend Micro Antivirüs programını kurmaları gerekmektedir. Bu durum kendi bilgisayarınızın ve verilerinizin güvenliği açısından olduğu kadar, Kurumumuzdaki diğer bilgisayar ve kullanıcı verilerinin korunması açısından da çok önemlidir.