ADU Menu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

MAİL ADRESİ ALMA, ŞİFRE DEĞİŞTİRME, KURTARMA **Yeni**

MAİL ADRESİ ALMA, ŞİFRE DEĞİŞTİRME, KURTARMA

Yeni Mail Adresi Nasıl Alabilirim

Yeni mail hesabını oluşturabilmek için ihtiyacınız olan ADÜ Hesap Anahtarını personeller bağlı bulundukları birimlerin personel şubelerinden, öğrenciler ise bağlı bulundukları okulların öğrenci işlerinden temin etmelidirler.Üniversitemiz ana sayfası sağ üst kısımda yer alan BENİM SAYFAM“ a tıklayınız.

 

Karşınıza gelen ekranda “YENİ HESAP OLUŞTUR” seçeneğine girdiğinizde; sol alt kısımda hesap anahtarını ve TC kimlik numaranızı girerek farklı mail hesap seçeneklerinin uygunluğunu deneyerek yeni mail hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 Mail Adresimin Şifresini Nasıl Değiştirebilirim

Mail adresinizin şifresini değiştirmek istediğinizde, Üniversitemiz ana sayfası sağ üst kısımda yer alan BENİM SAYFAM“ a tıklayınız.

Karşınıza gelen ekranda “GİRİŞ YAP” seçeneğine tıkladığınızda; mevcut mail kullanıcı adınızı @adu.edu.tr uzantısı ile mevcut şifrenizi girdiğinizde karşınıza gelecek ekranda yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Yeni parola sistemde yaklaşık 10-15 dk dan sonra aktif olacağı için bu sürede sistemlere giriş yapamayabilirsiniz.

 Mail Şifremi Unuttum Nasıl Kurtarabilirim

Mail şifrenizi unuttuğunuzda, Üniversitemiz ana sayfası sağ üst kısımda yer alan BENİM SAYFAM“ a tıklayınız.

 

 

Karşınıza gelen ekranda “PAROLA KURTAR” seçeneğine girdiğinizde; daha önceden sistemde gizli soru yada kurtarma mail adresi tanımlamışsanız bu menüleri kullanarak, herhangi bir tanımlamanız yoksa, personeller bağlı bulundukları birimlerin personel şubelerinden, öğrenciler ise bağlı bulundukları okulların öğrenci işlerinden temin edecekleri “ADU HESAP ANAHTARI” ile parolanızı yenileyebilirsiniz.