ADU Menu

Adnan Menderes Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Üniversite Haber Merkezi
28
11
Ziraat Fakültesinin Projesine TÜBİTAK’tan Destek Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Yunus Korkom’un yürütücü, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Yıldız’ın araştırmacı olarak yer aldığı “Endofitik Fungal İzolatların Moleküler Tanılanması ve Portakalda (Citrus sinensis L.) Alternaria Meyve Çürüklüğüne Karşı Biyolojik Mücadele Potansiyelinin Değerlendirilmesi” başlıklı ve TOVAG-223O173 numaralı proje, TÜBİTAK 1002-B Acil Destek Modülü kapsamında destek almaya hak kazandı.
28
11
Öğretim Üyemizin Katkı Sunduğu Projenin Bilimsel Bildirisi, ‘En İyi Sözel Bildiri’ Seçildi Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Bildiren’in de yer aldığı TÜBİTAK 4005 Projesi “Bilim Ve Sanat Merkezi Destek Eğitim Etkinliklerine Sportif Eğitsel Oyunların Entegrasyonu” tamamlanmasının ardından ilgili proje ile sunulan bilimsel bildiri, 21. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’nde ‘En İyi Sözel Bildiri Ödülünü’ aldı.
28
11
Kampüsümüzde, Ortaöğretim Kurumlarını Ağırlamaya Devam Ediyoruz Yükseköğretime geçiş sınavları öncesi gezi ve bilgilenme amaçlı düzenlenen kampüs tanıtım etkinliklerinin son konukları, Manisa Halit Görgülü Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.
27
11
Aydın Girişimcilik, Teknoloji ve İnovasyon Platformu Kuruluyor ADÜ Teknokent A.Ş., TOBB Aydın Genç Girişimciler Kurulu ve Finansal Okuryazarlık & Girişimcilik Derneği (FOGİDER) arasında iş birliği protokolleri imzaladı.