ADU Menu

Adnan Menderes Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

NOT DURUM ÇİZELGESİ (TRANKRİPT)

Not Durum Çizelgesi (Transkript), öğrencilerin, Aydın Aydın Menderes Üniversitesinde öğrenimi süresince aldıkları derslerini, notlarını, akademik başarı düzeylerini, not sistemini ve başarı değerlendirme kriterlerini içeren bir belgedir.

Eğitim görmekte olan öğrenciler, istedikleri her an Not Durum Çizelgesi (Transkript)’ni, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBİS) üzerinden görüntüleyebilir.

Yükseköğretim Bilgi Sistemi tarafından dijital ortama aktarılan Not Durum Çizelgesi (Transkript) e-devlet kapısı üzerinden alınabilmektedir.  Üzerinde barkod ve karekod bilgileri bulunan bu belgeler, kurum ve kuruluşlar tarafından geçerli kabul edilmektedir. Dileyen öğrenciler, e-devlet kapısı (https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/) üzerinden Not Durum Çizelgelerini (Transkript) alabilirler.

Üniversitemiz Akademik Birimlerdeki öğrenci işleri bürosuna öğrenci kimliği ile başvurulması halinde Not Durum Çizelgesi (Transkript) alınabilir. Not Durum Çizelgesi (Transkript), başvuranın kendisine teslim edilir.

Öğrenci belgesi ve Not Durum Çizelgesi (Transkript), kişinin özel bilgilerini içerdiğinden kendisi ve yasal olarak noter vekaleti verdiği kişi haricinde herhangi birine verilemez.