ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Ders Kayıt İşlemleri

  • Her dönem ders kayıt haftası içerisinde öncelikli olarak önceki yıllardan alıp kaldığınız dersleri almanız kaydı ile ders seçiminizi Öğrenci İşleri Otomasyonu üzerinden yapıp danışman hocanızın onayına sunmanız gerekmektedir. (Danışman onayından geçip geçmediğini mutlaka kontrol ediniz, danışmanın onayı olmadan derslere devam edemezsiniz.)

 

  • Ders kayıt işlemlerinin tümünden öğrenci sorumludur. Kayıt yenileme işlemleri akademik takvimde gösterilen süre içerisinde yapılır. Bu süre içerisinde normal öğrenim süresinde programı tamamlayamayan normal öğrenim öğrencileri katkı payını, ikinci öğretim öğrencileri ise ikinci öğretim ücretini ödeyerek öğrenci otomasyon programında o yarıyılda/yılda alabileceği dersleri seçer. Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ders seçim işlemini yapan öğrenciler, seçtiği derslerin danışmanları tarafından onaylanmasından sonra dersleri almış olurlar.
  • Aşağıda sunulan "Ek Dosya Bağlantısı"nı incelereyerek Ders Kayıt İşlemleri işlemleri İle İlgili Sık Sorulan Sayfasına ulaşabilirsiniz... 
 Ek Dosya Bağlantısı