ADU Menu

Adnan Menderes Üniversitesi
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Diploma / Diploma Eki ve Geçici Mezuniyet Belgesi

  • Birimlerden gelen Yönetim Kurulu Kararları doğrultusunda diplomalar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından basılmaktadır. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren mezun öğrencilerimiz diplomalarını eğitim gördükleri birimin öğrenci işleri bürosundan almaktadır.

 

  • Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin okulunun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diplomalar şahsın kendisine ya da noter vekâleti ile üçüncü şahıslara verilir.

 

  • Geçici Mezuniyet belgesi, Mezunuyet bilgieri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ulaştıktan ve Daire başkanlığı tarafından numara verildikten sonra okuduğu okulun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

  • Diploma Eki; Yükseköğretim Kurumları tarafından diplomanın yanı sıra verilen tamamlayıcı ve açıklayıcı bir belgedir. Sadece verildiği ülkede ne anlama geldiği bilinen diplomanın başka ülkeler tarafından da anlaşılmasına yardımcı olur.

 

  • Aşağıda sunulan "Ek Dosya Bağlantısı"nı incelereyerek Diploma / Diploma Eki ve Geçici Mezuniyet Belgesi işlemleri İle İlgili Sık Sorulan Sayfasına ulaşabilirsiniz... 
 Ek Dosya Bağlantısı