ADÜ Menü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Didim Sosyal Tesisleri Kültür ve Kongre Merkezi

HAKKIMIZDA

 

 

Adnan Menderes Üniversitesi Didim Sosyal Tesisleri Kültür ve Kongre Merkezi, Ege'nin en güzel kıyılarına sahip Didim Akbük sahiline sıfır, nezih ve sakin bir bölgede konumlanmıştır.

Akbük, Güneşin gökyüzünde bir gelin gibi salındığı, yağmurun şarkılarla coştuğu havasının hiç üşütmediği bir tabiat harikasının adıdır. Ege kıyılarında sevimli bir belde, benzersiz coğrafik konumu, mükemmel iklimi ve doğal zenginlikleri, güzel sahilleriyle cennetten bir köşe konumundadır Akbük sahilleri, Ege kıyılarında kamunun yararına kullanıma açık olan en geniş ve en çok tercih edilen sahillerindendir. Çevre yerlerden günübirlik Akbük’e gelenlerin en çok tercih ettiği piknik alanları Akbük sahilerinde yer almaktadır. Ayrıca Akbük sahili limandan doğu ve batı yönlerinde geniş bir yürüyüş bandına sahiptir.

Akbük’ün tertemiz sahilinde irili ufaklı kumsallarında rahatlıkla güneşlenebilir; denizin, kumun tadını çıkarabilirsiniz; sabah yürüyüşleri yapabilir; sahildeki spor aletlerinde deniz kenarında sporunuzu yapabilirsiniz. Denize nazır yemyeşil ormanlarında tatilcilerin sırt çantalarını alıp sabahın erken saatlerinden itibaren tertemiz bol oksijenli havada yürüyüş yapmalarını öneriyoruz. Akbük ormanları doğası asırlık ağaçları ile keşfedilmeyi beklemektedir.

Zamanınızı tertemiz kıyı şeridinde denize girerek, büyülü Ege maviliklerinde tekne gezisine çıkarak, su sporları yaparak ya da yöredeki tarihi ve turistik yerlere düzenlenen günlük turlara katılarak değerlendirebilirsiniz. Enfes denize sıfır mesafede olan Otelimiz de; Açık otopark, aile odası kullanımına uygun 168 apart (1 yetişkin odası + 1 salon + banyo), çocuk ve büyük havuz, mini kulüp ve çocuk bahçesi, restaurant ve snack bar, plaj, su sporları ve aktiviteleri bulunmaktadır.Plajımız, otelimizin hemen önünde olup şemsiye ve şezlong konaklama misafirlerimize  ücretsizdir.

İLETİŞİM

didimrezervasyon@adu.edu.tr 

Didim: 0256 846 12 26

Cep: 05525250264 (Mesai saatleri içersinde ulaşılabilinir. Mail ile 7/24 ulaşılabilinir)

         05063624444


Facebook Sayfamız : Adnan Menederes Üniversitesi Didim Sosyal Tesisleri