ADÜ Menü
ADü LOGİN

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLĞÜ
ERASMUS+ Program Koordinatörlüğü

2017-2018 Akademik Yılı Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Başvuruları Başlamıştır.

2017-2018 ERASMUS+ DERS VERME HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU İLANI
 
Erasmus+ Programı Ders Verme Hareketliliği kapsamında 2017-2018 Akademik Yılında yurt dışına gitmek isteyen Öğretim Elemanları,  27 Kasım 2017 Pazartesi – mesai bitimine kadar aşağıda yer alan ADÜ-Erasmus+ Başvuru Belgeleri” ni tamamlayarak Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüi'ne şahsen ya da postayla başvuruda bulunabilirler. 
  
3.0 ADÜ-Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Başvuru Belgeleri
1
Aday Öğretim Elemanı Ders Verme Hareketliliği Başvuru Formu”                                        * Başvuru Formları ilgili internet adresinden (http://idari.adu.edu.tr/disiliskiler) temin edilebilir. İndirmek için Tıklayınız (Aşağıda Ek Dosya Bağlantısında yer almaktadır.)
2
 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi – 1 Adet
3
 Vesikalık Fotoğraf -1 Adet
4

 Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi (ÜDS, KPDS, YDS, TOEFL, YÖKDİL ve YÖK tarafından denkliği kabul edilen diğer yabancı dil sınav sonuçları)

ÖNEMLİ NOT 1- Program kapsamında üniversitemize temin edilecek olan hibe miktarı 16,000.00 EUR’dur. Planlanmakta olan programdan tahmini 19 personelin faydalandırılması beklenmektedir.

2- Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında daha önce faydalanan öğretim elamanlarımız ‘Başvuru Formu’nda gerekli faydalanma sayı ve yıllarını http://site.adu.edu.tr/uik/Ogretimeleman.asp internet adresinde yer alan ‘2006-2016 Ders Verme Hareketliği Veri Taban’ın tıklayarak görebilirler.   

2017-2018 Akademik Yılı Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği ile ilgili olarak, bu akademik yıl için yayınlan 2017-2018 Erasmus+ Uygulama El Kitabı’nda ilan edilen kriterler temel alınacaktır. Bunun yanı sıra, başvuru süresi sonunda yapılacak olan Fakülte/Yüksekokul Erasmus Koordinatörleri Toplantısı’nda da kurumsal öncelik ve kriterler belirlenecek, öğretim elemanı seçimi tüm bu kriterler uyarınca yapılacaktır.  Ayrıca isteyen öğretim elamanları maddi destekten feragat (hibesiz) ederek faaliyetten faydalanabilme hakkına sahiptir.

2017-2018 EĞİTİM YILI ERASMUS+ DERS VERME HAREKETLİLİĞİ PROGRAM TAKVİMİ
PROGRAM
TARİH
2017/2018 Öğretim Elemanı Başvuruları
02/10/2017 – 27/11/2017
Fakülte / Yüksekokul Koordinatörler Toplantısı
Daha Sonra Belirlenecektir
2016/2017 Öğretim Elemanı Başvuru Sonuçlarının Açıklanması
Daha Sonra Belirlenecektir
Aday Öğretim Elemanlarına Yapılacak Bilgilendirme Toplantısı
Daha Sonra Belirlenecektir
Karşı Taraftan Onaylı İş Planlarının Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne Ulaştırılması
Daha Sonra Belirlenecektir
 
 
 

Aday öğretim elemanları,gidilecek üniversite tercihlerini yaparken ADU Erasmus+ sayfasındaki – İkili Anlaşmalar - 2014-2020 Dönemi İkili Anlaşmalar linkinden yararlanabilir. (http://idari.adu.edu.tr/disiliskiler) 

Not: Öğretim elemanlarımızın önceki senelerde yaptıkları Erasmus Ders Verme Hareketliliği başvurularında Ofisimize teslim edilen başvuru belgelerinin bu başvuru döneminde tekrar kullanılması söz konusu olmayacağından, tüm öğretim elemanlarımızın başvuru belgelerini eksiksiz olarak Ofisimize ulaştırmaları önemle rica olunur. Tüm bilgilendirme ve yazışmalar, başvuru formunda aday öğretim elemanlarınca beyan edilen e-posta adresleri üzerinden yapılacak ve ADÜ Erasmus+ Ana Sayfasından duyurulacaktır.

 

 Ek Dosya Bağlantısı