ADÜ Menü
ADü LOGİN

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLĞÜ
ERASMUS+ Program Koordinatörlüğü

Erasmus+ Staj 2019-20 Kabul Alanlar ve Yedek Listesi (15 Eylül 2019 Tarihli)

15 Eylül 2019 tarihi ile kabul almış olan adayların listesi (Yeşil Liste) burada sunulmaktadır. Listeye 27 Eylül  2019 Cuma günü mesai bitimine kadar erasmusstaj@adu.edu.tr adresine e-posta ile itiraz edebilirsiniz.

Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize aktarılan hibe miktarı 42050 Avrodur.15 Eylül 2019 Tarihi itibariyle 20 kişi kabul almıştır. Kabul mektubunu sunarak listede yer almaya hak kazanmış ancak Öğrenim Anlaşmalarını tamamlamamış öğrenciler 1 Kasım 2019 tarihine kadar eksik belgelerini tamamlamak zorundadırlar. Eksik belgesini teslim etmeyen öğrenciler asil listeden çıkarılacak ve yedek listeye aktarılacaktır.

Elimizde kalan 26826 Avro ile 15 kişinin daha staj faaliyetine katılması planlanmaktadır.
Yedek Listede ismi geçen tüm öğrenciler (Beyaz Liste) staj yapmak istediği kurumla (2019 Uygulama el kitabında tarif edilen kurumlar) yazışmaya başlayabilirler.
Karşı kurumdan kabul almak için son tarih 22 Kasım 2019'dur. Karşı kurumdan temin edilen kabul belgesini (imzalı, mühürlü/kaşeli, antetli kağıda basılmış) veya imzalı ve onaylı Öğrenim Anlaşmasını elden veya e-posta ile Koordinatörlüğümüze iletmek gerekmektedir. Kabul belgesini alan adaylar, yedek listede belirtilen toplam başarı puanına göre yeniden sıralanacak ve yeni asil liste 29 Kasım 2019 tarihinde mesai bitimine kadar yayınlanacaktır.

Öncelikle uygulama el kitabında staj hareketliliğini ilgilendiren kısımları dikkatlice okuyunuz,
İş Akış Planında yapmanız gereken tüm işlemler sırasıyla belirtilmiştir.

Tüm faaliyetlerin 30 Eylül 2020 tarihine kadar bitmiş olması gerekmektedir. Gitmekten vazgeçen öğrencilerimizin erasmusstaj@adu.edu.tr adresine e-posta ile staj başlama tarihinden en geç 2 ay önce bilgi vermesi gerekmektedir. Hareketliliğe seçildiği halde yukarıda belirtilen feragat süresi dahilinde hareketlilikten feragat  ettiğini yazılı olarak e-posta ile bildirmeyen adayların bir sonraki Erasmus+ başvuru toplam başarı puanlarından -10 puan azaltma yapılacaktır.