ADU Menu

Adnan Menderes Üniversitesi
Arşiv Müdürlüğü

Üniversite Haber Merkezi
29
11
Üniversitemizde ‘Prematüre Bebeklerin Gelişimsel Desteklenmesi Paneli’ Düzenlendi Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Bilimsel Etkinlik Düzenleme ve Sürekli Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Prematüre Bebeklerin Gelişimsel Desteklenmesi Paneli, 29 Kasım 2023 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Aydın Bey Salonu’nda gerçekleşti.
29
11
“Kavşit Köyü ve Yöresi Keçicilik Projesi” Kapsamında Yılın Hasadı Başladı Üniversitemiz Çine Meslek Yüksekokulu (MYO) öğretim üyeleri Prof. Dr. Okan Atay, Prof. Dr. Özdal Gökdal, Doç. Dr. Vadullah Eren ve Öğr. Gör. Ali Kemali Özuğur tarafından yürütülen “Kavşit Köyü ve Yöresi Keçicilik Projesi” merkez sürüsünde bu yılın hasat mevsimi yani oğlaklamalar başladı.
29
11
Rektörümüz, Üniversiteler Halk Dansları Yarışmaları Süper Lig’de Başarı Kazanan Ekibi Makamında Ağırladı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 20. Üniversiteler Arası Halk Dansları Süper Lig ve Halk Müziği Solo Ses Yarışması’nda dereceye giren ADÜ Halk Oyunları Gösteri ve Yarışma Topluluğu ekibi ile Üniversitemiz Müzik Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Alperen Kürşat Nasuhbeyoğlu’nu makamında ağırladı.
28
11
Ziraat Fakültesinin Projesine TÜBİTAK’tan Destek Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Yunus Korkom’un yürütücü, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Yıldız’ın araştırmacı olarak yer aldığı “Endofitik Fungal İzolatların Moleküler Tanılanması ve Portakalda (Citrus sinensis L.) Alternaria Meyve Çürüklüğüne Karşı Biyolojik Mücadele Potansiyelinin Değerlendirilmesi” başlıklı ve TOVAG-223O173 numaralı proje, TÜBİTAK 1002-B Acil Destek Modülü kapsamında destek almaya hak kazandı.