ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 619 Öğrencimiz Mezun Oldu

Üniversitemiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni coşkulu bir şekilde kutlandı. Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri, İsabeyli Kampüsü’nde 4 Haziran 2011 Cuma günü saat 17.30’da başlayan ve gece 23.30’da biten coşkulu ve eğlenceli bir törenle hayatlarının yeni dönemine adım attılar.

Bu yıl Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nün örgün ve ikinci öğretiminden toplam 135; Maliye Bölümünden 135; İşletme Bölümü’nden 127; Kamu Yönetimi Bölümü’nden 114; Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 53; Sosyal Hizmet Bölümü’nden 55 olmak üzere toplam 619 öğrenci mezun oldu.

Törene Aydın Valisi Hüseyin Avni COŞ, Milletvekillerimiz Ahmet ERTÜRK, Ertuğrul KUMCUOĞLU, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Nazilli Kaymakamı Caner YILDIZ, çok sayıda protokol üyesi, öğretim elemanları ve öğrenci aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı mezun öğrenciler adına Fakülte Birincisi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Handan KOÇAK konuşma yaptı.  Öğrencimiz temel hedeflerinin Cumhuriyetin gençleri olarak kendilerini geliştirmenin yanında, toplumun sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel sorunlarının çözülmesinde sorumluluk üstlenmek ve rol oynamak olduğunu; aldıkları eğitimle kendi ayakları üzerinde duran bireyler olarak bunları yapabileceklerine olan inancını vurguladı. Mezun öğrencimiz konuşmasını arkadaşları adına tüm hocalarına, idari personele  ve ailelere teşekkür ederek bitirdi.

16. Bahar Şenliği’nde Fakültemizi temsil eden Tango grubunu gösterilerini yapmasının ardından bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgeleri verildi. Bölümlerden mezun olan öğrencilere Fakültemiz öğretim üyeleri belgelerini verdi ve Sosyal Hizmet Bölümü’nün and içme töreni gerçekleştirildi. 

 

 


9.6.2011 16:08:40