ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Besyo Özel Yetenek Sınavı İle Öğrencilerini Seçiyor

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından 25-29 Temmuz 2011 tarihleri arasında düzenleneceği duyurulan Özel Yetenek Sınavı başlamıştır.
        Sınav Üst Kurulu’nda Rektör Yardımcılarımızdan Prof. Dr. Asuman Seda SARACALOĞLU ile Prof. Dr. Cavit BİRCAN, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana VAROL ve Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih HAZAR yer almaktadır.Özel Yetenek Sınavına geçen yıla oranla iki kat öğrenci müracaat etmiştir.Sınava başvuran öğrenci sayısı 192’si kız 574’ü erkek olmak üzere toplam 766’dır.2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi bölümlerine 25 erkek ve 15 bayan olmak üzere toplamda 80 kişi alınacaktır. Özel Yetenek Sınavı boyunca, öğrenci yakınları, sınavı tribünden seyredebilmenin yanı sıra, Yüksekokul yanındaki kantinde kurulan sistemle, sınavı canlı olarak takip edebileceklerdir.

        Tamamen objektif koşullar altında gerçekleştirilecek olan Özel Yetenek Sınavı boyunca mücadele verecek tüm öğrencilere Üniversite olarak başarılar dileriz.


25.7.2011