ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Primal Pictures 3D Anatomi Atlası Veri Tabanı Deneme Erişimine Açılmıştır

Primal Pictures 3D Anatomi Atlasi veri tabanı 2 Kasım 2011 tarihine kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır.

Primal Pictures 3D Anatomi Atlasi  veri tabanı 2 Kasım 2011 tarihine kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır.

Veri Tabanı İçin Tıklayınız

 Primal Pictures 3D Anatomi Atlasi  :

Deneme erisiminize en buyuk paket olan Anatomy Premier Library Package - PLUS! acilmistir. Ekte diger paketlerin hangi modulleri kapsadigina iliskin tabloyu bulabilirsiniz.

PRIMAL PICTURES  - 3D Human Anatomy, insan anatomisi uzerine kapsamli, dinamik, interaktif ve multimedya ozelliklere sahip bir kaynak sunmaktadir. 

Bu interaktif kaynak, temel insan anatomisinin yanisira vucudun bazi kisimlari hakkinda da egitim modulleri sunmaktadir.  

Primal Pictures icinde yeralan modullerin hepsi, vucudun ilgili kisminin fonksiyonlarini, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedurlerini gosteren uc boyutlu animasyonlar icermektedir. Primal Pictures icindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarinin onde gelen uzmanlari tarafindan hazirlanmis anlatim metinleri eslik etmektedir. Primal Pictures’daki goruntuler, basit cizimler degildir. Tibbi taramalar sonucunda elde edilen verilerin, anatomi uzmanlarindan olusan bir ekip tarafindan yorumlanmasinin ardindan, yetenekli bir grafik uzmanlari ekibi tarafindan cok ileri duzey bir teknoloji kullanarak uretilmislerdir.

Ozellikleri ve Faydaları

 • 3 Boyutlu kadavra uzerinde online olarak calisma imkani sunar.
 • Karmasık anatomik sistemlerin kolayca anlasılabilmesini saglamaktadır.
 • Anatomik Kaynaklar kapsamlı ve aslına birebir uygundur.
 • Primal Pictures, hareketli 3 Boyutlu animasyonlar aracılıgıyla insan vucudunun hareketlerinin biyomekaniklerini gosteren ve insan vucudundaki kas sistemleri ile ilgili bilgilendiren 3 Boyutlu kaynaklar sunmaktadır.
 • Anatomik bolgelerin butun katmanlarini gosteren, bu anatomik bolgelerin goruntulerini 360 derece dondurebilmenizi ve anatomik yapilarin her biri ile ilgili bilgilendirici metinlere erisebilmenizi saglayan etkilesimli modeller, kadavra laboratuarinda yurutulen calismalar icin faydali bir yardimci kaynak ya da bu calismalara guzel bir alternatif olabilir.
 • Ogrenciler icin online testleri de kapsamaktadir.
 • Primal Pictures’dan alınacak goruntuler ve animasyonlar, Word ve Powerpoint gibi diger programlara da rahatlıkla aktarılabilmektedir.
 • Ogrencilerin, anatomi dersleri icin cok faydali bir kaynaga uzaktan erisebilmelerini saglar.
 • Anatomik yapılar ve klinik uygulamalar arasındaki iliskinin anlasılabilmesini saglar: Patolojik slaytlar ve veritabanının her tarafına entegre edilmis metinler, ilgili klinik konular ile anatomik yapıların iliskileri uzerine bilgi saglamaktadır.
 • Anatomik yapılar ile MRI arasındaki iliskinin anlasılmasını saglayacak goruntuler sunmaktadır: 3 Boyutlu anatomi, uc duzlemde gerceklestirilen Manyetik Rezonans Goruntulemesinin (Magnetic Resonance Imaging – MRI) daha iyi anlasılmasını saglayan goruntuler sunmaktadır.
 • Kanita dayali icerige erisilebilmesini ve boylece, hastalara daha iyi standartlarda bakim ve tedavi sunulmasini, tip ogrencilerine verilen egitimin kalitesinin artmasini saglar.
 • Spor kazalarinda meydana gelen yaralanmalar, bu yaralarla ilgili degerlendirmeler ve tedaviler ile ilgili bilgiler sunar.
 • Kaslarin ve liflerin birbirleri ile olan etkilesimini gosteren interaktif animasyonlardan da faydalanarak, kaslarin isleyislerini 3 boyutlu olarak gostermektedir.

  

Uzaktan/Evden Erisim icin 

Kullanici adi: adnan

Sifre: online

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Elektronik Yayınlar Servisi

Tel: 218 20 46

       218 20 00 / 2008

E-Posta: ozdend@adu.edu.tr

 

Veri tabanları hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız.
6.10.2011