ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Atamızı Üniversitemizde Düzenlenen Törenlerle Andık

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete intikal edişinin 73. Yıldönümü dolayısıyla, 10 Kasım 2011 Perşembe günü ilimizde ve Üniversitemizde törenler düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 73. Yıldönümü dolayısıyla, 10 Kasım 2011 Perşembe günü ilimizde ve Üniversitemizde törenler düzenlendi.

Sabah saatlerinde Atatürk Meydan'ındaki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan törenler, Atatürk'ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku’nun dinletilmesiyle devam etti. Saat 09.05’te sirenlerin çalınmaya başlamasıyla birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da hayat durdu.


Aydın'daki Atatürk'ü anma törenlerine Aydın Vali Vekili Halil Canavar, Belediye Başkan Vekili Sümran Ünal, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Aydın Emniyet Müdür Vekili Suat İkan, Aydın İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Bülent Bulut, İl Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler katıldı.


Şehir merkezindeki törenlerle paralel olarak saat 08.45’te, tüm akademik ve idari personelimiz Üniversitemiz Tralleis Meydanı Atatürk Anıtı önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı için hazır bulundu.

Üniversitemizdeki anma etkinlikleri öğleden sonra Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda “Atatürk’ü Anmak ve Anlamak” konulu “Panel” ile devam etti. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard.Doç.Dr.Nuri KARASAKALOĞLU’nun başkanlık ettiği, Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ruhi SARPKAYA, İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr.Mustafa AKKAYA, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr.Reyhan DEMİR BAĞATIR’ın konuşmacı olarak katıldığı panel, personelimiz yanı sıra çok sayıda öğrencimiz tarafından da takip edildi.


16.11.2011