ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Depremzede Aile İçin Sergi

Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Rabia ÖZKAYA’ nın gelirini, Van depreminden dolayı Aydın’a göç etmek durumunda kalan bir depremzede aileye bağışlayacağı Ebru Sergisi, Eğitim Fakültesi Binası Sergi Salonu’nda ziyarete açılmıştır.
            Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Rabia ÖZKAYA’ nın gelirini, Van depreminden dolayı Aydın’a göç etmek durumunda kalan bir depremzede aileye bağışlayacağı, kendi resimlerinden oluşan Ebru Sergisi Eğitim Fakültesi Binası Sergi Salonu’nda ziyarete açılmıştır.
 
             Amatörce yaptığı ebru çalışmalarını satarak elde edeceği geliri Van’da enkaz altında kalan ve Didim’e gelmek zorunda kalan depremzede aileye vermek istediğini belirten Rabia ÖZKAYA,“Van depreminden sonra yardım anlamında elimden ne gelir diye düşündüm. Aydın’da devletin depremzedeler için açtığı Polis Akademisi Moral Eğitim Merkezi’nde kalmakta olan POLAT ailesinin yardıma ihtiyacı olduğunu öğrendim. Herkesin elinden geleni yaptığı bu tür durumlarda ben de bir öğrenci olarak bu şekilde katkıda bulunmak istedim.” şeklinde konuştu.

3.1.2012