ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Radyoloji PACS Sisteminin Açılışını Gerçekleştirdi

PACS Açılışı ve İleri Radyolojik Uygulamalar ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı, 15 Şubat 2012 tarihinde Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi... Haberin Devamı İçin Tıklayınız

PACS Açılışı ve İleri Radyolojik Uygulamalar ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı, 15 Şubat 2012 tarihinde Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı  Bölümü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

                                               

Tanıtım toplantısına; İlimiz Valisi  Kerem Al, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Belge, İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, Yönetim Kurulu  Başkanı  İsmail Hakkı Dokuzlu, İl Kültür Turizm  Müdürü Nuri Aktakka ve bir çok davetli katıldı.

           

Radyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı  Prof. Dr.  Yelda Özsunar  Dayanır konuşmasında, Görüntü Arşivleme ve Dağıtım Sistemi ile (PACS) ultrason, röntgen, mamografi, MR ve  BT gibi tıp alanında kullanılan görüntü kaydedici cihazların sağladığı görüntüleri, uzman doktorların kendi bilgisayarlarından kontrol edebileceklerini ve istedikleri zaman da bilgi olarak paylaşabileceklerini dile getirdi.

 

 Prof. Dr. Ömer Faruk Kutsi Köseoğlu, Prof. Dr. Can Zafer Karaman,Doç.Dr. Alparslan Ünsal ve Yrd.Doç.Dr. Füsun Taşkın’ın da katıldığı toplantıda misafirlere PACS sisteminin  çalışma düzeni anlatıldı. Toplantıda ayrıca, Aydın’da sadece ADU Radyoloji bölümünde yapılabilen ileri teknolojik uygulamalar hakkında bilgi verildi.

 

            Toplantının sonunda gerçekleşen kokteyl organizasyonunda misafirlere müzik eşliğinde ikramda bulunuldu.


16.2.2012