ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Tralles'ten Avrupa Birliği'ne Köprü Projesi Büyük Bir Organizasyonla Tamamlandı

“İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor” programının bir parçası olarak yaklaşık bir yıldır devam eden, AB Bakanlığı bütçesi ile desteklenen, Aydın İli Tralles’ten Avrupa Birliği’ne Köprü Projesi...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

“İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor” programının bir parçası olarak yaklaşık bir yıldır devam eden, AB Bakanlığı bütçesi ile desteklenen, Aydın İli Tralles’ten Avrupa Birliği’ne Köprü Projesi, 14 Mart 2012’de düzenlenen “Kapanış Toplantısı” ile tamamlandı. Valilik Proje Ofisi tarafından yapılan açıklamada; Proje ile ilgili bir sonuç raporu ve kitabı basılacağı; ilçelerde kaymakamlıklar, belediyeler, kurumlar ve sivil toplum kuruluşları bünyesinde kurulmakta olan proje ofisleri, gönüllülerin ve eğitici eğitimi alanların en az beş kişiye verecekleri eğitimler ile önümüzdeki dönemlerde de faaliyetlerin süreceği bildirildi.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun geçirdiği trafik kazası nedeniyle katılamadığı toplantıya, olay nedeniyle Belediye Başkanı’nın yanında bulunan  Aydın Valisi Kerem Al ve Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr.Mustafa Birincioğlu da katılamamış olup  tören, AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Fatih HASDEMİR ve AB Bakanlığı uzmanları ile proje ortakları, projede görev alan yetkililer, eğitimlere ve yarışmalara katılanlar, proje gönüllüleri ve destek verenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih HASDEMİR’in yaptığı toplantıda, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Didem Evci KİRAZ kapanış sunusunu katılımcılarla paylaştı. Kiraz; “Projede destek veren AB Bakanlığı temsilcilerine, Sayın Valimize, Rektörüme ve öncelikle ortaklarımıza daha sonra da hep yanımızda olan siz katılımcılara çok teşekkür ediyorum, ama proje bitmedi sürdürülebilirlik için verdiğimiz ödevleri yapmaya devam etmelisiniz, sizleri izleyeceğiz.” diyerek projenin sürdürülebilirliğine vurgu yaptı ve kendisine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU adına plaket takdim edildi.

Plaket, sertifika ve ödül töreninin ardından mini bir kokteylle sona eren törene medyanın ilgisi de büyük oldu.

Sertifika ve Ödül Töreni Çok Görkemli Geçti

AB Çalışma grupları eğitimi programını başarı ile tamamlayarak,  İl Merkezindeki çeşitli kurum ve sivil toplum örgütleri, 16 ilçe kaymakamlığı ve belediyemizden toplam 74 kişiyi temsilen 4 katılımcı, sertifikalarını almak üzere sahneye davet edilirken; ürettikleri proje fikirleri ile Proje Ofisi ve proje faaliyetlerine  destek veren  27 gönüllü öğrenciyi  temsilen 4 gönüllü de sertifikalarını aldılar. Ayrıca İlimiz merkez ve ilçelerde 'AB Standartlarının Ülkemize Kazandırdıkları' konulu resim, şiir, kompozisyon, afiş ve tasarım alanında ilk 3 e girerek ödül alan öğrencilere Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından hazırlanan ödül paketleri verildi.

Üniversitemizin İlimizdeki Projelere Desteği Artarak Sürüyor

Tralles’ten AB’ye Köprü Projesi’nin yazımı, yürütülmesi, Aydın Valiliği Proje Ofisi’nin oluşturulması, geliştirilmesi, ildeki proje fikirlerinin değerlendirilmesi ve zenginleştirilmesi için elinden gelen çabayı sürdüren Üniversitemiz, kapanış törenine damgasını vurarak, Proje Koordinatörü, eğitici, koçluk yapan öğrenciler, proje ofisinde çalışan gönüllü öğrenci ile projenin her alanında yer alan Üniversitemiz, aldığı plaket ve sertifikalarla başarılarına bir yenisini eklemiş oldu.

 

 


19.3.2012