ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yaratıcı Yatak Yapımı Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Turizm Haftası kapsamında, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Didim Ticaret Odasının katkılarıyla Yüksekokulumuz tarafından düzenlenen... Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Turizm Haftası kapsamında, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Didim Ticaret Odasının katkılarıyla Yüksekokulumuz tarafından düzenlenen ve kat hizmetleri mesleğinin geliştirilmesine ve saygınlığının korunmasına katkı sağlamayı amaçlayan yarışma,  şölen havasında geçti.

Turizm Haftası kapsamında yapılan etkinlikler, Didim Ticaret Odası Kültür Merkezindeki panelle başladı.  Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Atila YÜKSEL’in açılış konuşmasıyla başlayan panelde, İş Geliştirme Direktörü  ve “Sevimli Havlular” kitabının yazarı Emir HEPOĞLU,  “Farklı Yönleriyle Kat Hizmetleri” konulu bir konuşma yaptı. Ayrıca panelde, Tülay İkitimur, “Şehir Otelciliği ve Lüks Konaklamanın Kat Hizmetleri Departmanına Yansımaları”, Mehmet Bahar, “Kariyer Olarak Kat Hizmetleri”, Ercan Demir de “Konaklama İşletmelerinde Kat Hizmetleri Departmanın Önemi ve Yeri” konulu birer konuşma yaptılar.

Daha sonra, “Yaratıcı Yatak Yapımı”  yarışması için, Didim Kapalı Spor Salonuna geçildi. Sunuculuğunu Öğr.Gör.Burak MİL ve Okt. Burak OKŞAR’ın yaptığı yarışmayı, Didim Kaymakamı Ersin EMİROĞLU, Didim Belediye Başkanı Mümin KAMACI, Ticaret Odası Başkanı Ufuk DÖVER ile diğer protokol üyeleri ilgiyle izlediler.

Didim Kapalı Spor Salonunda yapılan, Kat Hizmetleri mesleğinin geliştirilmesine ve saygınlığının korunmasına katkı sağlamayı amaçlayan yarışma, işletmeler ve kurumlar için iki ayrı başlıkta düzenlendi.

Yarışmaya, “Profesyonel Otel Çalışanları” ve “Meslek Lisesi ve Meslek Yüksekokulları Öğrencileri”  katıldılar. Süre, standarda uyum, koordinasyon, görünüm, yaratıcılık ve hijyen kriterlerinin geçerli olduğu yarışmayı, “Profesyonel Otel Çalışanları” kategorisinde, 89,6 puanla Didim Caprice Thermal Palace Otelinden, “Medusa” adlı ekip kazandı. İkinciliği Rixos Premium Hotelden 86,2 puanla “Rixos” ekibi kazanırken, Didim Garden of Sun Otelinin “Gos Stilistleri” ekibi de üçüncülüğü kazandı. Lise ve Yüksekokullar kategorisinde, 94,7 puanla Kuşadası  Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin “Işıltı” ekibi birinci olurken bu kategoride 94,0 puanla, Muğla Bodrum Turgutreis Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden, “Mavi Uyku” ekibi ikinci, 87,5 puanla da Özdere Tahir Çamur Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin “Sinerji” adlı ekibi üçüncü oldu.

Hızlı Süpürme Yarışması ve Mumya Adam Yarışması gibi, izleyicilerinde katılımının sağlandığı etkinlik, ödül töreni ve ardından Emir HEPOĞLU’nun kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

 Turizm haftası münasebetiyle Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulunda yarışma etkinliğinin dışında tur organizasyonu tanıtımı, bilgi yarışması ve konser de düzenlendi.  Aşçılık Programı öğrencileri de kurdukları standlarda yiyecek – içecek satışı yaptılar.

Didim MYO Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinlikte, Yüksekokul öğrencileri tarafından kurulan müzik grupları da öğrencilere konser verdi.

İlk kez düzenlenen bilgi yarışması da büyük ilgi gördü. Aşçılık, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği I ve II. Öğretim öğrencileri arasından yapılan ve oldukça renkli geçen yarışmayı, Aşçılık Programı I.Öğretim I.Sınıf öğrencileri kazandı.

Yeni Asır TV'de çıkan haber için tıklayınız


20.4.2012