ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesine Destek Veriyor

‘‘Foreign Language Drama Festival’’ adlı Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi kapsamında altı farklı ülkeden yedi grubun yaklaşık 70 kişi ile katıldığı...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

‘‘Foreign Language Drama Festival’’ adlı Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi kapsamında altı farklı ülkeden yedi grubun yaklaşık 70 kişi ile katıldığı tiyatro şöleni, 3 Mayıs 2012 Perşembe günü Aydın Kültür Merkezi’nde başladı. Proje kapsamında Üniversitemizde yabancı konuklar için Merkez Kampüsümüzde bulunan ADÜ Restaurant’ta  bir yemek düzenlendi.

Projenin hedeflerinden biri olarak yerel desteğin arttırılması kapsamında drama kursiyeri olan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun eşi Fatma Birincioğlu’nun desteğiyle düzenlenen yemeğe Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Cavit Bircan,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu,  ev sahibi okul öğretmenleri,  yabancı konuklar ve aynı tarihte Üniversitemizde “Liderler İçin Dört Gerçek” konulu konferansı gerçekleştiren Prof.Vincent Luizzi yemeğe katıldı.

Aydın Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliğinin ortağı olduğu festivalde; Türkiye’nin Karagöz ve Hacivat oyunu ile yer almasının yanı sıra Almanya, Finlandiya, İtalya, İspanya ve Polonya'dan gelen ekipler, festival için hazırlamış oldukları İngilizce tiyatro oyunlarını sergileyeceklerdir.


4.5.2012