ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Rektörümüz, Ali Haydar Öztürk’ü Makamında Ağırladı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu 11 Haziran 2012 tarihinde Araştırmacı Yazar Ali Haydar Öztürk’ü ağırladı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu 11 Haziran 2012 tarihinde Araştırmacı Yazar Ali Haydar Öztürk’ü ağırladı.

Adnan Menderes Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dilşen İnce Erdoğan ile Sempozyum Düzenleme Kurulu Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Üreten ve Gülay GÜNDEAY’ın da katıldığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; ‘‘Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyum’unda ilk bilimsel toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirtirken, buradan elde edilen verimli sonuçların, bundan sonra yapılacak daha tematik toplantılarla pekiştirilerek, ülkemizdeki bilim insanlarıyla Adnan Menderes dönemine ait fikirlerin bilimsel bir ortamda tartışılarak sonuçlarını da yayınlamak, Adnan Menderes Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri arasında yer alacaktır’’ dedi.

Rektörlük Makamında gerçekleşen görüşmede; Adnan Menderes Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Dilşen İnce Erdoğan’da yaptığı çalışmalardan dolayı Ali Haydar Öztürk’e teşekkür etti.

Yapılan toplantıda Araştırmacı Yazar Ali Haydar Öztürk ise; sözlü tarih çalışmalarının öneminden bahsederek şu ana kadar on noktada görüşme yaptığı insanlar olduğunu ve bundan sonraki süreçte çalışmalarını tüm hızıyla sürdüreceğini dile getirerek Adnan Menderes Üniversitesi’ne bu konuda desteğinin devam edeceğini belirtti. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; Öztürk’e ‘‘Türk Tarihinde Adnan Menderes’’ ve ‘‘Başbakan Adnan Menderes’in Yaşamı ve Siyasal Mücadelesi’’kitaplarını hediye ederek desteklerinden dolayı teşekkürlerini ifade ederken, plaketini ve teşekkür belgesini takdim etti.

 


13.6.2012