ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Rektörümüz Üniversite Tanıtımına Yönelik Programlara Katılmaya Devam Ediyor

Tercih döneminin bitimine sayılı günler kala, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 2 Ağustos 2012 tarihinde, Ege TV’de canlı olarak yayınlanan Güne Bakış Programı’na katıldı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Programı İzlemek İçin Tıklayınız

Tercih döneminin bitimine sayılı günler kala, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 2 Ağustos 2012 tarihinde, Ege TV’de canlı olarak yayınlanan Güne Bakış Programı’na katıldı. Tercih yapacak öğrencilere, Adnan Menderes Üniversitesi’ni anlatan Birincioğlu, üniversitelerin başarısında, kaliteli öğrenci, kaliteli öğretim elemanı ve kaliteli mekânların önem taşıdığını belirterek sözlerine başladı.

Adnan Menderes Üniversitesi’nin Ege Bölgesi’nde yıldızı parlayan bir Üniversite olduğunu vurgulayan Rektörümüz, anne ve babalara seslenerek, “Çocuğunuzun huzurlu, güvenli bir yerde okumasını istiyorsanız İzmir’den sonra yazılabilecek ilk yer Aydın olsun!” şeklinde konuştu.

Üniversitemizin 11 Fakülte, 6 Yüksekokul,1 Devlet Konservatuarı, 17 Meslek Yüksekokuluyla eğitim-öğretim verdiğini belirten Rektörümüz, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Mühendislik, Söke İşletme Fakültesi gibi yeni açılan fakültelere ve bölümlere öğrenciler alınacağını vurguladı.

Barınma imkânlarının ve sosyal olanakların son derece ideal olduğu Üniversitemizde, mevcut öğrenci kulüplerimiz ve tesislerimizle (Kapalı Spor Salonumuz, Kongre Merkezimiz, Yüzme Havuzumuz, Stadyumumuz) daha iyiye gitmek için çabalarımızdan bahseden Birincioğlu, Aydın’ın yaşamak ve okumak için çok uygun bir şehir oluşunun da altını çizdi.

Tercihte en önemli hususun öğrencinin “Ben ne yaparsam mutlu olurum?” sorusuna cevap bulabilmesi ve sonrasında puanına bakarak okumak istediği bölümü ve şehri seçmesi olduğunu anlatan Rektörümüz Prof.Dr.Mustafa Birincioğlu; okumak, yaşamak ve yaşlanmak için öğrencileri ve ailelerini Aydın’a, Adnan Menderes Üniversitesi’ne bekliyoruz sloganıyla sözlerine son verdi.

 


2.8.2012