ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde Atatürk Portreleri Sergisi

Üniversitemiz Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun girişimi ile Ressam Nuri Özkan'ın kişisel "Atatürk" konulu yağlı boya resim sergisinin açılışı 5 Aralık 2012 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun girişimi ile Ressam Nuri Özkan'ın kişisel  "Atatürk" konulu yağlı boya resim sergisinin açılışı 5 Aralık 2012 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.    

Atatürk portreleri  üzerinde çalışan Özkan sergi açılışında; "Gözlerindeki  ışığı Türk halkına yansıtabiliyorsam ne mutlu bana. Tüm Türkiye’nin onun çizgisinde birleşmesini istiyorum , onsuz bir Türkiye düşünemiyorum." diyerek duygularını sanatseverler paylaştı.

Anadolu’nun pek çok yerinde sergilenen yağlı boya tabloları, öğrencilerden yoğun ilgi gören sanatçının Atatürk konulu kişisel yağlı boya resim sergisi, 5-7 Aralı 2012 tarihleri arasında Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. Etkinliğimize katkılarından dolayı Ahmet Tarım ,Selahattin Oğuz  , Sezgin  Aydoğmuş , Celil Aydın , Hasan Aslan'a teşekkür ederiz.

 


6.12.2012