ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Küçük Kalemler Büyük Hayaller

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğrencileri “Küçük Kalemler Büyük Hayaller” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında 4 Aralık 2012 tarihinde Karacasu’yu Sevenler İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğrencileri “Küçük Kalemler Büyük Hayaller” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında 4 Aralık 2012 tarihinde Karacasu’yu Sevenler İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Yüksekokul öğrencileri, ilkokul sıralarındaki kardeşlerine projenin kapsamını anlatırken onlara çikolata da takdim etti. Aynı proje kapsamında ilkokulu üç kez ziyaret eden Yüksekokul öğrencileri, projeyi tamamlamak için titiz bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

“Küçük Kalemler Büyük Hayaller” projesi, Öğr.Gör.Filiz GÜLSEVİN ERSÖZ'ün sorumlu öğretim elamanı olduğu Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında hazırlanan ve yürütülen 3 projeden biridir. Proje, ilkokul öğrencilerine, hayallerinin öykü gibi yazdırılmasını, bu öykülerin toplanıp bir kitaba dönüştürülmesini ve bu kitap için minik yazarlarla bir imza günü yapılmasını kapsamaktadır. Bu proje ile yazmanın önemine vurgu yapılmaktadır. Ayrıca çocuklara yazma sevgisi kazandırılmaktadır. Düzenlenecek imza günü ile minik yazar adaylarının Yüksekokuldaki büyüklerinin desteği ve girişimi ile ortaya çıkarttıkları eserlerini okurlarıyla buluşturması planlanmaktadır.
14.12.2012