ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerinin İlk Mezuniyet Sevinci

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Mezuniyet Töreni, 11 Ocak 2013 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleştirildi.Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Mezuniyet Töreni, 11 Ocak 2013 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemizde ilk defa gerçekleşmesi sebebiyle yoğun katılımın gözlendiği Mezuniyet Töreninde, Vali Vekili Hayrettin Çiftçi, Milletvekili Mehmet Erdem, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Belge, Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Sacide Karakaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hulusi Akşit, eski milletvekillerinden Ahmet Rıza Acar, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, yardımcıları, tez danışmanları ve öğrenciler hazır bulundular.

ÖĞRENCİLERİMİZİ GÜZEL BİR TÖRENLE UĞURLAMAK İSTEDİK

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve Türk bilim dünyasına emeği geçenlerin anısına bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Sacide Karakaş yaptığı açılış konuşmasında, “Bugün burada enstitümüzün yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin mezuniyet törenini gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Enstitümüz 1992 yılında kurulmuş olup 20 yıldır hizmet vermektedir. Bugüne kadar 156 yüksek lisans, 36 doktora öğrencimiz mezun olmuştur. Mezunlarımızı Üniversitemizden güzel bir tören anısıyla uğurlamak istedik. Bugün burada 14 yüksek lisans, 5 doktora öğrencimizin biniş giyme törenlerini gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimize binişlerini, onlara uzun yıllar emek veren, yetiştiren danışman hocaları tarafından giydirilecektir. Hepiniz için keyifli bir tören olmasını umuyorum.” dedi.

MEZUNİYET TÖRENLERİ GÜZEL ANILAR SAĞLAR

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; master ve doktora öğrencilerine büyük önem verdiğini vurguladığı konuşmasında, “Üniversite ürettiği bilginin,  eğitimin,  diğer değerlerinin yanında biraz da ritüel demektir. İşin güzel kısımlarından biri de mezuniyet törenleridir. Mezuniyet törenleri güzel renkli anılarla süslenir. Üniversitemizde bu geleneğin oluşmasında attıkları ilk adımdan dolayı Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sacide Karakaş’a teşekkür ediyorum, bunun diğer enstitülerimiz için de örnek olmasını diliyorum. Bugünün katılımcılar, konuklar ve Üniversitemiz için güzel bir gün olacağını düşünüyorum.  Mezunlarımızı ve onları yetiştiren hocalarını tebrik ediyorum.” dedi.

Törende, en çok öğrenci yetiştiren 4 anabilim dalına plaket sunumu gerçekleşti. Anabilim Dallarından; Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Osman Kaya’ya, Vali Vekilimiz Hayrettin Çiftçi; Cerrahi Anabilim Dalın adına Prof. Dr. Ali Belge’ye, Vali Yardımcımız Muhsin Çatmadım; Biyokimya Anabilim Dalı adına, Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Bildik’ e, Vali Yardımcımız Celal Ulusoy; İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Voyvoda'nın katılamamasından dolayı yerine Prof.Dr.Serdar Paşa'ya, Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Sacide Karakaş plaketlerini sundu.

MUTLU BİR SON

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, danışman hocalarının gerçekleştirdiği biniş giyme merasiminin ardından mezun öğrenciler adına Öğr. Gör. Dr. Fizyoterapist Erdoğan Kavlak konuşma yaptı. Kavlak konuşmasında “ Çeşitli zorluklar ile uzun süreli bir eğitim sonrası karşınızdayız, mutlu bir son… Bütün mezunlar olarak bizler bu akademik dereceye ulaşmak için yılmadan, sabır, sevgi ve merakla çalıştık. Ülkemizin kalkınması, insanlığın daha iyi şartlarda yaşaması için, büyük ve azim ve heyecanla çalışacağız. Siz saygıdeğer hocalarımız bugün burada bu tören ile emeklerinizin ürünlerini sergiliyorsunuz. Adnan Menderes Üniversitesi tecrübeli akademik ve idari kadrosu ile ülkemizdeki saygın yerini almıştır. Bugünkü yüksek lisans ve doktora töreni bunun bir ispatıdır. Yüksek lisans ve doktora eğitimimiz boyunca bize her türlü desteği sağlayan, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne, Sağlık Bilimleri Enstitüsüne, Fakültelere,  Fakültelerin ilgili Ana Bilim Dallarının değerli akademik ve idari personeline ve özverili destekleri ile bizi yalnız bırakmayan ailelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Mezuniyet Töreni, gerçekleşen kokteyl ve toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.


14.1.2013