ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Zooloji Müzesi Ziyaretçilerin Korkularını Yeniyor

Türkiye’nin değişik yerlerinden toplanmış çok sayıda sürüngen türü, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesindeki Zooloji Müzesi’nde sergilenerek yoğun bir ilgi oluşturmakta.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Türkiye’nin değişik yerlerinden toplanmış çok sayıda sürüngen türü, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesindeki Zooloji Müzesi’nde sergilenerek yoğun bir ilgi oluşturmakta. Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Kurtuluş Olgun Müzeyi ziyaret edenlerin, müzeyi gördükten sonra sürüngenler hakkında yanlış bilgiler nedeniyle duydukları korkuları yendiklerini ifade ediyor.

Türkiye’deki 168 sürüngen türünden yaklaşık 150’sinin sergilendiği müze,  bu anlamda da büyük önem taşıyarak birçok defa yazılı ve görsel basında yer aldı. Üniversitemiz Zooloji Müzesi’ne Yarın, Hürriyet Daily, Ege’de Bugün, Yeni Şafak İzmir gazetelerinde geniş yer ayrılırken, TGRT HABER kanalı da müzeyi ekranlarına taşıdı. Medyanın da yoğun ilgisini çeken Zooloji Müzemiz ziyaretçilerini bekliyor.

Haberi İzlemek İçin Tıklayınız

Basın Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız

 


21.2.2013