ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yaşlılara Saygı Haftası Etkinliklerle Kutlandı

Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle 20 Mart 2013 Çarşamba günü Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr. Hulki BAŞALOĞLU’nun öncülüğünde...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle 20 Mart 2013 Çarşamba günü Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr. Hulki BAŞALOĞLU’nun öncülüğünde, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz Nazilli Huzur Evine bir ziyaret gerçekleştirdiler, yaşlıları ziyaret ederek gönüllerini aldılar. Aynı gün saat 13.30’da Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hulki BAŞALOĞLU’nun başkanlık ettiği, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Güzel DİŞÇİGİL ve Doç. Dr. Didem EVCİ KİRAZ’ın panelist olarak katıldığı “Ülkemizde Yaşlılığa Bakış” konulu panel yapıldı.

Panele Nazilli Kaymakamı Mehmet OKUR, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü İlyas KARPINAR, Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. İrfan ÖZBERK, liselerimizin müdürleri ve öğretmenleri, Nazilli Sağlık Meslek lisesi öğrencileri, Nazilli Nahit Menteşe Kız Teknik Lisesi öğrencileri, Yüksekokulumuz personeli ve Yaşlı Bakımı Programı öğrencileri katıldı.

Panelistlerin sunumları ilgi ve dikkatle izlenirken, sunumlar sonunda misafirlerin konuyla ilgili soru ve önerileri konuşuldu, tartışıldı, cevaplandı.

Panelin çok faydalı olduğu, Ülkemizde yaşlılık konusunun önem arzettiği, daha genişletilerek işlenmesi, çalışmalar yapılması gerektiği, çalışmalara destek verileceği hatta birlikte hareket edilebileceği Nazilli Kaymakamı Mehmet OKUR ve Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. İrfan ÖZBERK tarafından belirtildi.

Panel, Mehmet OKUR’un Prof. Dr. Güzel DİŞÇİGİL ile Doç. Dr. Didem EVCİ KİRAZ’a çiçek ve teşekkür belgesi vermesiyle sona erdi.

 


26.3.2013