ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz ve İŞKUR Ortak Çalışmaları Başlıyor

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Üniversitemiz işbirliğiyle düzenlenen Stant Açma ve Kariyer Günleri Açılış Töreni 26 Mart 2013 tarihinde Üniversitemiz Miletos Salonu’nda gerçekleşti. Devamı İçin Tıklayınız

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Üniversitemiz işbirliğiyle düzenlenen Stant Açma ve Kariyer Günleri Açılış Töreni 26 Mart 2013 tarihinde Üniversitemiz Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Törene, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi TERZİ, Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı DOKUZLU, Aydın Sanayi Odası Genel Sekreteri Kerem ÖDEN, OKT Trailler Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan MARAŞ, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli iş ve meslek danışmanları, öğretim elemanları ve  öğrenciler katılar.

“Hedefimiz: Verimli ve Kaliteli İş Gücü Piyasası”

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi TERZİ yaptığı açılış konuşmasında, Dünyanın ve Ülkemizin önemli sorunlarından olan işsizlik sorunuyla ilgili mücadelede çeşitli alanlarda çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini belirterek, hedeflerinin vatandaşlara ulaşarak verimli ve kaliteli iş gücü piyasası oluşturmak olduğunu vurguladı.

OKT Trailer Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan MARAŞ ve Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı DOKUZLU konuşmalarında öğrencilerle bilgi, deneyim ve tecrübelerini paylaşarak, kendilerini geliştirirken dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi verdiler.

Törende, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde görevli İş ve Meslek Danışmanlarından Fatih ERBAY “Aydın Çalışma ve İş Kurumu Faaliyetleri”, Mustafa CEVİZ “İş Arama Becerileri CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”, Sevinç ÇAĞLI “Çalışan İş Veren”, Hüsna KARA “AB Düzleminde Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Üniversitemiz işbirliğiyle düzenlenen “Stant Açma ve Kariyer Günleri” kapsamında, Üniversitemiz Fakülte ve Yüksekokullarında, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları tarafından  işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama, Avrupa Birliği düzleminde iş arama ile “europass cv oluşturma” konularında bilgilendirme yapılacaktır.

Öğrencilere katılım belgeleri verileceği etkinlik, yapılan bilgilendirmelerin sonrasında gerçekleşen soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Programı İzlemek İçin Tıklayınız


26.3.2013