ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜDAT Yeniliklere “Hayır” Demiyor!

Dağcılık gibi oldukça geniş bir sporu gerek alpinizmle gerek spor tırmanışla her alanda yerine getiren Üniversitemiz Dağcılık Topluluğu(ADÜDAT) yeniliklere hayır demiyor. Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Dağcılık gibi oldukça geniş bir sporu gerek alpinizmle gerek spor tırmanışla her alanda yerine getiren Üniversitemiz Dağcılık Topluluğu(ADÜDAT)  yeniliklere hayır demiyor. ADÜDAT,  20-23 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen Kaynaklar Kaya Tırmanış Şenliği’ne katılarak, çoğunlukla spor tırmanışla ilgilenen dağcıların yaptığı bir spor olan Highline’ı deneme fırsatı buldu. 

 Düzeneğin kurulabilmesi için öncelikle kaya tırmanışı yaparak seçilen uçlara çıkan ADÜDAT’tan Ramazan BOZDEMİR, Muhammet ÖNER ve Onur ÖZEKİNCİ  highline  exreme sporuyla  heyecanlı anlar yaşadılar. 

ADÜDAT Highline İle Tanıştı

 Son yılların gözde sporlarından biri olan Highline yüksek iki kaya arasına gerilen özel bir perlon üzerinde dengede kalma sporu olarak biliniyor. Ciddi bir konsantrasyon gerektiren spor exreme sporlar içinde yerini aldı. Yere yakın bir hat kurularak yapılanına da Slackline deniyor ve sporcular ilk olarak slackline ile başlayarak hat üstünde ayakta durmayı öğreniyorlar.  Kendilerini Slackline  ile geliştiren sporcular  Highline’a geçiş yapabiliyorlar.

 

 


29.4.2013