ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz “ADÜ Spor Merkezi” Açılış Töreni Gerçekleşti

Üniversitemiz “ADÜ Spor Merkezi” (yarı olimpik yüzme havuzları, fitness ve sauna tesisleri) Açılış Töreni 10 Haziran 2013 Pazartesi günü Üniversitemiz Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.Devamı İçin Tıklayınız
Üniversitemiz “ADÜ Spor Merkezi” (yarı olimpik yüzme havuzları, fitness ve sauna tesisleri) Açılış Töreni 10 Haziran 2013 Pazartesi günü Üniversitemiz Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.
Törene, Aydın Valimiz Kerem AL, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Şefika ÇOBAN, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Seda SARACALOĞLU ve Prof. Dr. Ali BELGE, Genel Sekreter V. Nazmi Zarifi GÜRKAN, MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem BALAT, Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, aziz şehitlerimiz ve Türk bilim dünyasına emeği geçenlerin anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, “Üniversitemiz için oldukça önemli olan bir spor merkezinin açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tesisin, hem Üniversitemiz öğrencilerinin hem de şehrimizin kullanımına açılacağı için uzun süredir beklenen bir tesis olduğunu biliyorum.” dedi.
BİRİNCİOĞLU, tesisin hizmete açılmasında büyük çabaları olan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olan hocalarına, Genel Sekreterimiz Nazmi Zarifi GÜRKAN’a, idari kadememize çok teşekkür ederek tesisin Üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Aydın Valimiz Kerem AL konuşmasında, “Adnan Menderes Üniversitesi’nin akademik eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel, estetik anlamda Aydınımıza büyük katkılar var. Bugünde hepimizin spor yapmasına katkı sunacak bir tesis açılıyor.” şeklinde konuşarak, bu tesisin açılmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. AL, Emeği geçenleri kutlayarak,  ADÜ Spor Merkezi’nin şehrimize üniversitemize hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına son verdi.
Konuşmaların ardından ADÜ Spor Merkezi’nin açılış kurdelesini,Valimiz  Kerem AL, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU ve Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Şefika ÇOBAN birlikte kestiler.
“ADÜ Spor Merkezi”nde (25mx16m) ölçülerinde yarı olimpik ve (6mx16m) ölçülerinde havuzların yanı sıra, 1 adet fitness salonu, 1 adet pilates ve dans salonu, 2 adet sauna ve sauna dinlenme odaları masa tenis salonu ile spor malzemeleri satış mağazası yer almaktadır.
 
Ayrıca merkezimiz bünyesinde 1 adet teorik derslik, 1 adet iç bahçe, 1 adet kafeterya ve dinlenme salonu ve idari-yönetici odaları bulunmaktadır. Yani kısaca sağlıklı yaşamaya katkı sağlayacak çok amaçlı bir kompleks oluşturulduğunu belirtebiliriz.
Kurdele kesim töreninin ardından, tesisin gezilmesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Uzmanlık Grubu Öğrencilerinin temsili yüzme müsabakası gösterisinin izlenmesinin ardından tören sona erdi.

Töreni İzlemek İçin Tıklayınız


12.6.2013