ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu Tamamlandı

Üniversitemiz Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen 3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu 9-15 Eylül 2013 tarihleri arasında ADÜ Didim Sosyal tesislerinde gerçekleşti.

Üniversitemiz Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen 3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu 9-15 Eylül 2013 tarihleri arasında ADÜ Didim Sosyal tesislerinde gerçekleşti.

Koordinatörlüğünü ADÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fatma Neval Genç’in yaptığı etkinlikte son yılların kamu yönetimi literatüründe üzerinde çokça durulan kavramlardan biri olan “Yönetişim” çerçevesinde yerel yönetişim, hesapverebilirlik, metropoliten yönetişim, Birleşmiş Miletler ve yönetişim e-devlet konuları tartışıldı.

Alanında uzman akademisyenler tarafından derslerin yürütüldüğü yaz okulunda Doç. Dr. F. Neval Genç, Prof. Dr. Korel Göymen (Sabancı Üni.), Prof. Dr. Zerrin Toprak Karaman (9 Eylül Üni.), Prof Dr. Muhittin Acar (Hacettepe Üni.), Prof. Dr. M. Akif Çukurçayır (Selçuk Üni.), Prof. Dr. Hüseyin Özgür (Pamukkale Üni.), Doç. Dr. Tuğba Eroğlu (Selçuk Üni.), Doç. Dr. Sedat Azaklı (Balıkesir Üni.), Doç. Dr. Mete Yıldız (Hacettepe Üni.), Yrd. Doç. Dr. A.Arda Yüceyılmaz (Adnan Menderes Üni.), Dr. Leyla Şen (Birleşmiş Milletler) gibi değerli isimler görev aldılar..

3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulunda; Çanakkale, Gazi, Giresun, Pamukkale, Hacettepe, Sakarya, Isparta, Namık Kemal, Adnan Menderes gibi Türkiye'nin farklı Üniversitelerinde öğrenim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri bir araya gelerek yetkin, konunun uzmanı akademisyenlerle yönetişim konusunu çok boyutlu olarak tanıma ve tartışma fırsatı buldular.

3. Yönetişim Lisansüstü Yaz Okulu’nun Koordinatörlüğünü yapan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fatma Neval Genç; yaz okuluna destek veren rektörümüze, hocalarımıza ve katılan öğrencilerimize teşekkür ettiğini belirtti.

3. Yönetişim Yaz Okulu Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun katılımı ile gerçekleşen sertifika töreni ile sona erdi.

 

 

 


18.9.2013