ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz 22. Akademik Yılına Merhaba Dedi

Üniversitemiz 2013-2014 Eğitim-Öğretim Açılış Töreni 23 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirildi.Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun Merkez Kampüsünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayan program...

Üniversitemiz 2013-2014 Eğitim-Öğretim Açılış Töreni 23 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun Merkez Kampüsünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayan program, Atatürk Kongre Merkezi’ndeki açılış töreni ile devam etti.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ADÜ Marşı’nın ardından, Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından açılışa özel olarak hazırlanan filmin izlenmesiyle devam eden törene; Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Aydın İl Jandarma Garnizon Komutanı V.Kurmay Albay Emre Furat, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Cemalettin Küçükerol, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Nakiddin Buğday, İlimiz Vali Yardımcıları Hayrettin Çiftçi ve Alper Faruk Güngör, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Prof. Dr. Ali Belge, Prof. Dr. Mustafa Çetin, SÖKTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Kayhan, kurum amirleri, Üniversitemiz akademik- idari personeli, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Üniversitemiz Bölgemizin Hızla Gelişen Üniversitelerinden Biridir”

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu açılış konuşmasında; Üniversitemizin bölgemizde çok hızlı gelişen üniversitelerden biri olduğunu vurgulayarak “12 fakültemiz eğitime devam etmektedir, önümüzdeki yıl itibariyle Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci alacaktır. 6 adet yüksekokulumuz mevcuttur. Bunlardan Nazilli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu da önümüzdeki yıl hizmete girecektir. İlave olarak YÖK de başvurusu bekleyen 5 fakültemiz vardır .” şeklinde konuştu.

Büyümemiz Her Alanda Devam Etmekte

Üniversitemizin her anlamda büyüme kaydettiğini dile getiren Rektörümüz Birincioğlu “Akademik personel sayımız 2013 itibariyle 1409’a yükselmiştir. Ön lisans eğitimi alan öğrenci sayımızda önceki yıllara oranla yüzde 35, lisans eğitiminde yüzde 51, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki öğrenci sayımızda ise yüzde 175 oranında artış olurken yabancı öğrenci sayımızda da ciddi bir artış olmuştur.” dedi. Birincioğlu; şu anki kayıtlı öğrenci sayımızın 37 260 olduğunu ek kontenjanlarla bu sayısının 39 700’lere ulaşmasını planladıklarını belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu Üniversitemiz hakkında bilgi verdiği, tamamlanmış ve yapılması planlanan projelerden bahsettiği konuşmasını; “Gençlerin hayatlarının en güzel dönemini mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri bir üniversite inşa etmeye gayret ediyoruz.” sözleriyle sona erdirdi.

Açılış Töreninde öğrencilere ilk derslerini vermek üzere aramızda bulunan SÖKTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Kayhan “Erken Batı Anadolu Sikkeleri” konulu sunumunda;  öğrencilere başarılar diledi ve Üniversitemizin Aydın’ın çehresini değiştirdiği gibi öğrencilerimizin de Türkiye’nin çehresinin değişmesinde rol oynayacaklarını düşündüğünü belirtti.

Kayhan; eski sikkeleri okuyup öğrenmeye çalıştığını, bu konuda çok zengin referans kitapları olduğunu bu kütüphanenin ilgilenenlere her zaman açık olduğunu belirterek, “Objelerden çok bunların arkasındaki tarih, bunların arkasındaki olaylar benim ilgimi çekti.” dedi.

Üniversitemiz 22. Akademik Yılı Açılış Töreni; Valimiz Erol Ayyıldız’ın SÖKTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Kayhan’a plaket, Rektörümüz Prof . Dr. Mustafa Birincioğlu’nun çiçek takdimi ile son buldu.

Muharrem Kayhan'ın Sunumu İçin Tıklayınız

Muharrem Kayhan'ın Özgeçmişi İçin Tıklayınız23.9.2013