ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 90. Yılı Anma Etkinliği Gerçekleşti

Üniversitemiz Rektörlüğü, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlükleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle

Üniversitemiz Rektörlüğü, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlükleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle 22 Ekim 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda, Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal Arı’nın konuşmacı olarak katıldığı “Atatürk Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu bir konferans düzenlendiler.

Açılış konuşmasını Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can Tunalı’nın yaptığı, Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Onur Bacaksız’ın Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuduğu konferansa, Üniversitemiz öğrencileri ve öğretim üyelerinin yanı sıra Özel Aydın Koleji öğrencileri ve öğretmenleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Prof. Dr. Kemal Arı’nın Atatürk’ün Cumhuriyet ve Demokrasi Anlayışını Atatürk’ten örnekler vererek anlatmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Fen- Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Erdağ’ın,  Kemal Arı’ya çiçek ve teşekkür belgesini vermesiyle konferans son buldu.

 


28.10.2013