ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Didim MYO Öğrencileri Zeytin Hasadı Yaptı

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, 29 Kasım 2013 Cuma günü zeytin toplama etkinliğine katıldı...

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, 29 Kasım 2013 Cuma günü zeytin toplama etkinliğine katıldı. Didim Bafa Gölü kıyısındaki, girişimci Ayşe Karapınar'a ait, zeytin arazisinde yapılan zeytin toplama etkinliğine, Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  Didim İlçe Tarım Müdürü İsmail Efe, Didim MYO Müdürü Prof. Dr. Atila Yüksel ile öğrenciler, öğretim elemanları ve idari personel katıldı. 

 Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Atila Yüksel, okulda bu yılı "Mantar ve Zeytin Yılı" olarak belirlediklerini, bu ürünlerin mutfaklarda nasıl yer alabileceğine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yüksel, "Zeytin bizim bölgemizin ürünü. Nasıl yetişir, hasat edilir ve kullanılır? Bunların öğrenilmesi öğrencilerimiz açısından da çok faydalı. Bütün etkinliklerimizde mantarı ve zeytini ön plana çıkacağız." dedi. 

Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Emrah Yıldız ise yaptığı açıklamada; ''Aşçılık Programı öğrencilerimiz gördükleri ders kapsamında, yapacakları işin prosesini ilk adımdan itibaren yaşayarak öğrenmelerimizin ve farkındalıklarını yaratmak, aktif eğitim imkânlarını artırmaya gayret göstermelerini sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.'' şeklinde konuştu.

 


2.12.2013