ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu, IV. Ulusal Verimlilik Kongresi’nde Anlatıldı

Verimliliğin çok boyutlu niteliğinden kaynaklanan geniş yelpaze içinde imalat sanayinin odağa alındığı IV. Ulusal Verimlilik Kongresi, 10 - 12 Aralık 2013 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi...

Verimliliğin çok boyutlu niteliğinden kaynaklanan geniş yelpaze içinde imalat sanayinin odağa alındığı IV. Ulusal Verimlilik Kongresi, 10 - 12 Aralık 2013 tarihlerinde Ankara’da düzenlendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleşen kongreye; Aydın İl Yenilik Platformu; “Ar-Ge ve Yenilik” konu başlığı altında hazırladığı 0076 referans numaralı" Aydın İl Yenilik Platformu " çalışması ile katıldı. Çalışmanın sunumunu Platform Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz ile Görünürlük ve İş Paketi Lideri Gülay Gündeay gerçekleştirdiler. Platformun, faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilginin verildiği sunum, katılımcılar tarafından büyük beğeni toplarken, bu projenin diğer illere de örnek teşkil etmesi gerektiği ifade edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün kongrenin açılışında yaptığı konuşmada; Türkiye'nin ihracat pazarlarındaki ekonomik toparlanmayla, önümüzdeki dönemde daha iyi bir büyüme yaşayabileceğine işaret ederek, “Bu kapsamda verimlilik kavramının üzerinde ısrarla durmamız gerekiyor. Her alanda verimliliği esas almak zorundayız.” şeklinde konuştu. 

Kongrede; tarım ve kamu kesimlerinde makro ölçekteki verimlilik sorunları, iyi uygulama örnekleri ve çözüm önerilerinin ele alındığı oturumlara yer verildi.

 


13.12.2013