ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğretim Üyemizi Ebediyete Uğurladık

18 Ocak 2014 Cumartesi günü kaybettiğimiz eski Rektör Yardımcımız ve Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Bölümü emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Turgut’un cenaze töreni...

18 Ocak 2014 Cumartesi günü kaybettiğimiz eski Rektör Yardımcımız ve Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Bölümü emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Turgut’un cenaze töreni 20 Ocak 2014 tarihinde Rektörlük Protokol Girişi önünde düzenlendi.

Saygı duruşu ve Merhumun özgeçmişin okunmasıyla başlayan törende Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Bugün burada Üniversitemize kurulduğundan bu yana büyük emekleri geçen Eski Rektör Yardımcılarımızdan Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Turgut’a kurum çalışanları olarak son görevimizi yapmak üzere toplandık. Şüphesiz, insanların belli bir yaşamdan sonra ebediyete intikalleri kaçınılmaz bir sondur. Ancak değerli çalışanımız İsmail Turgut’un geride bıraktığı çok iyi iz ve intibalar, bizleri teselli etmektedir. Üzüntümüz büyük. Bu içten duygu ve düşüncelerle Üniversite olarak ailesinin her zaman yanında olacağımıza söz veriyorum.” şeklinde konuşarak, merhumun ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Tören, Adnan Menderes Camii İmamı Metin Yılmaz’ın Merhumun duasını okumasıyla son bulurken,  Bey Camii’ne uğurlanan cenaze İzmir Buca Gökdere mezarlığına defnedilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.


20.1.2014