ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksek Okulu Açılış ve Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksekokulu Açılış ve Devir Teslim Töreni 11 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşti...

Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksekokulu Açılış ve Devir Teslim Töreni 11 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşti.

Törene;  vali adına Vali Yardımcısı Halil Canavar, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal,  Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Güzelçamlı Belediye Başkanı Özkal Yüksel, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Belge,  ve Prof. Dr. Mustafa Çetin Fakülte Dekanlarımız, Öğretim Üyelerimiz, bağışlarıyla okulun yapılmasını sağlayan hayırseverler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından misafirler Davutlar Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisini izlediler.

Bu Okul Kararlılığın Ve Çabanın Eseridir

Açılış konuşmasını yapan Davutlar Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Ertan Budak, “Derneğimiz başından beri sürecin takipçisi olmuş Üniversite ile Belediye arasında gerekli koordinasyonu sağlamıştır. Bunun sonucunda valiliğimizin de desteğiyle ortaya güzel bir eser çıktığını düşünüyoruz.” dedi.

“Burayı, Adnan Menderes Üniversitesi’nin En Gözde Okullarından Biri Yapmak İstiyoruz”

Budak, derneğin kuruluşundaki temel hedefin Davutlar’daki üniversiteye giden öğrenci sayısını arttırmak olduğunu, bugün büyük çabalar sonucunda Üniversiteyi Davutlara getirmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Amacımız bu okulun,  Davutlar’da kalıcı olmasını sağlamak, beldeye ekonomik ve kültürel katkısını üst düzeye taşımak olacaktır.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Okulumuz Kaliteli Eğitimde Ses Getiren Düzeye Ulaşacaktır

Hayırseverler adına konuşma yapan Serhat Gürkan, “Burada hepimiz önemli bir tanıklığa geldik. İnanıyorum ki hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla bitirilen okulumuzun öğrencileri Türkiye’deki ve dünyadaki otellerde saygın bir kariyer sahibi olacaktır. Akademik kadronun üstün çalışma gayreti, çağdaş eğitim öğretim ortamı ile okulumuzun kaliteli eğitimde ses getiren düzeye ulaşacağına inancım sonsuzdur.” dedi.

İdealimize Bugün Kavuştuk

Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal büyük mutluluk içerisinde olduğunu dile getirerek, “ 2004 yılında ilk göreve başladığım andan itibaren, idealimde Davutlar’a Meslek Yüksekokulu kazandırmak vardı. Şükürler olsun ki idealimize bugün kavuştuk.” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Önemli Gelişmelere İmza Attık

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; hayırsever bağışları, Üniversitemiz, Davutlar Belediyesi, Davutlar Yüksek Öğrenim Derneği’nin çabalarıyla hizmete açılan Davutlar Meslek Yüksekokulu’nda;  Aşçılık, Turizm Otel İşletmeciliği, Deniz Liman İşletmeciliği ve Yat Kaptanlığı olmak üzere 4 bölüm bulunacağını belirtti. Birincioğlu, “Başlangıç itibari ile Aşçılık ve Yat Kaptanlığı Bölümlerlerine 50’şer, Turizm Otel İşletmeciliği ve Deniz Liman İşletmeciliği Bölümlerine ise 100’er öğrenci alımı planlanmaktadır.” diyerek öğrenci alımı hakkında bilgi verdi.

Birincioğlu, “2010 yılından bu yana Üniversitemizde önemli gelişmelere imza attık. Göreve başladığımız da fakülte sayımız 6 iken şu anda, temelini attığımız Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Kuşadası Denizcilik Fakültesi, Nazilli Güzel Sanatlar Fakültesi ve Aydın İslami Bilimler Fakültesi’nin yapılandırmalarıyla fakülte sayımız 16’ya çıktı. Son 4 fakültemiz ise yapılanma aşamasında.” sözleriyle fakültelerimiz hakkında bilgi verdi.

Birincioğlu konuşmasını, Üniversitemiz gelişmesi hakkında bilgi vererek ve Davutlar Meslek Yüksekokulunun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek tamamladı.

Bu Değerli Müessese Hem İlimize Hem Ülkemize Büyük Hizmetler Verecektir

Aydın Vali V. Halil Canavar , “ İnanıyorum ki bu değerli müessese hem Davutlara hem ilçemize hem ilimize hem de ülkemize büyük hizmetler verecektir. Bu hizmetler sayesinde turizm imkanlarıyla öne çıkan gerek Davutlar gerekse Kuşadası ilçemizin daha farklı yönleriyle ilimizin ve ülkemizin gündemine girme şansı ortaya çıkacaktır.” şeklinde konuşarak Davutlar Meslek Yüksekokulumuzun hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından, emeği geçen hayırseverlere Üniversitemiz ve Davutlar Belediye Başkanlığı adına plaket takdimi gerçekleşti.

Protokol Üyeleri tarafından açılış kurdelesinin kesilmesi ve okulun gezilmesiyle program sona erdi.

Üniversitemiz Davutlar MYO'nun Yapımında Emeği Geçenler İçin Tıklayınız

Davutlar MYO Açılış Töreni Filmi İçin Tıklayınız 

 


13.2.2014