ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

“Uzaktan Eğitime Yönelik İçerik Geliştirme Eğitimi ve Danışmanlık”

Üniversitemiz ile Güney Ege Kalkınma Ajansı arasında 29 Ocak 2014 tarihinde, imzalanan protokolle 2013 Teknik Destek Programı kapsamında...

Üniversitemiz ile Güney Ege Kalkınma Ajansı arasında 29 Ocak 2014 tarihinde, imzalanan protokolle 2013 Teknik Destek Programı kapsamında kabul gören “Uzaktan Eğitime Yönelik İçerik Geliştirme Eğitimi ve Danışmanlık”  başlıklı proje eğitimi verilmesi kararlaştırıldı.

İmzalanan protokol gereği, 11-14 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşen proje eğitimi, yerinde eğitim biçiminde yüz yüze olarak Eğitim Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarında farklı birimlerden öğretim üyelerinin yoğun katılımıyla devam etti. Daha sonra da 17-20 Şubat 2014 tarihleri arasında uzaktan eğitim biçiminde gerçekleştirildi. Uzaktan eğitim sürecinde öğretim üyeleri örnek uygulamalar yaparak deneyimlerini pekiştirdiler.

Eğitim Sürecinin Uygulamalı Olması Eğitime Olan İlgiyi Önemli Ölçüde Artırıyor

Eğitimin sonunda uzaktan eğitim uygulamaları hakkında farkındalık yaratarak, katılımcılara uluslararası standartlarda içerik hazırlama ve Üniversitemizde verilen derslerin, mekâna bağlı olmaksızın uzaktan eğitim yolu ile nasıl verilebileceğine ilişkin bilgiler iletildi. Uygulamalı olması nedeniyle yoğun ilginin gözlemlendiği eğitim, Üniversitemizin uzaktan eğitim uygulamalarına ivme kazandırması adına önemli katkı sunmuştur.

 

 


24.2.2014