ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğrenciler 2014 İlkbahar Plaj Şenliği’nde Eğlendiler

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘2014 İlkbahar Plaj Şenliği ’ 21-22 Nisan tarihlerinde Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşti...

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘2014 İlkbahar Plaj Şenliği ’  21-22 Nisan tarihlerinde Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşti.

Etkinlik, 21 Nisan Pazartesi günü bölümler arası Bilgi Yarışmasıyla başladı. Yarışmaya Aşçılık, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği programları öğrencileri katıldı.

Bilgi Yarışmasının ardından Plaj Voleybolu Turnuvası düzenlendi. Üniversitemiz Didim Sosyal Tesisleri plajında gerçekleşen turnuvada kız ve erkek karma takımları mücadele etti. Çekişmeli geçen maçların ardından finalde ‘İspanyollar’ takımıyla mücadele eden  ‘Kelebekler’ takımı şampiyon oldu.

Şenliklerin ikinci gününde ‘Plaj Oyunları’ yapıldı. Oyunlardan önce, Didim Valiler İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan folklor ekibi bir gösteri yaptı. Kız ve erkek takımlarının ayrı ayrı yarıştıkları plaj oyunlarında hem yarışan öğrenciler hem de izleyenler büyük keyif aldılar. Hazine Avı, Çuval Yarışı, Yumurta Atma, Durdurun Dünyayı, Kargonuz Var, Çember Atma ve Havlı Sıkma yarışlarında, erkeklerde ‘Teletafiler’ birinci olurken, kızlarda da ‘Denge’ takımı birinciliği elde etti. Yarışmaların ardından dereceye giren takımlara madalya verildi.

Etkinlik organizasyonu ve sunuculuğunu Okt. Burak Okşar yaparken, Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında Öğr. Gör. Baha Türköz ve öğrencileri de etkinliğe destek verdiler. Ayrıca, Didim T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Didim Gençlik Merkezi, Didim Belediyesi ve Subaşı Group da etkinliğe destek verdiler.


28.4.2014