ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Gambia Cumhuriyeti Büyükelçisinden Üniversitemize Ziyaret

Gambia Cumhuriyeti Büyükelçisi Ekselans Momodou Badjie, Üniversitemize 20 Kasım 2014 tarihinde ziyarette bulundu...

Gambia Cumhuriyeti Büyükelçisi Ekselans Momodou Badjie, Üniversitemize 20 Kasım 2014 tarihinde ziyarette bulundu.
Gambia Cumhuriyeti Büyükelçisi Ekselans Momodou Badjie, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı kutlayarak, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi ve Türkiye Afrika arasındaki işbirliğinden mutlu olduğunu dile getirdi.
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın, Üniversitemizde çok sayıda Afrikalı öğrenci olduğunu, Üniversitemizin kapılarının sonuna kadar Afrika’lı öğrencilere açık olduğunu vurguladığı görüşmede, Gambia Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında işbirliği, öğrenci ve akademisyen değişimi ile ilgili konular görüşüldü.
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın Üniversitemiz fakülteleri, birimleri ve FARABİ Programı hakkında bilgi verdiği ziyarette, Gambia Büyükelçisi Ekselans Momodou Badjie Üniversitemiz ‘Şeref Defterini’ imzalayarak, deftere iyi dileklerini yazdı.
Ziyarette, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğrencisi Gambialı Mustapha Touray de bulundu. Öğrenci ve Badjie arasında gerçekleşen samimi sohbette Büyükelçi ülkesinden bir öğrenciyi görünce büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Gambia ve Üniversitemiz arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin konuşulduğu ziyaret, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın Gambia Büyükelçisi Ekselans Momodou Badjie’ye hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


21.11.2014