ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Turizm Çalışanlarını Didim MYO Eğitecek

Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülmekte olan TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi) değerlendirmesi sonuçlandı...

Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülmekte olan TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi) değerlendirmesi sonuçlandı. "Didim Meslek Yüksekokulu" Proje Ekibi (Prof. Dr. Atila Yüksel, Doç. Dr. Berrin Güzel, Öğr.Gör.Dr. Osman Çulha) tarafından sunulan teklif dosyası Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca projede hedeflenen eğitimler için uygun bulundu.  
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın nihai onayından sonra Didim MYO akademik personeli, proje süresince sektörde çalışanlara Kat Hizmetleri, Ön Büro, Servis, Temel Mutfak, Bar, İleri Mutfak, Davranış, Hijyen ve İş Sağlığı Güvenliği, Turizm İngilizcesi ve Turizm Almancası  eğitimleri verecek.
 
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hayata geçirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu Projenin toplam bütçesi 7,5 milyon Euro'dur. Proje Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH-International Services) liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülmekte. Sözleşme tarafları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığıdır.
 
Proje ekibini, paydaşlarımızı ve emeği geçen tüm çalışanlarımızı katkılarından dolayı kutlarız.


10.3.2015