ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında, Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği, Üniversitemizde geleneksel hale gelen...

Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında, Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği, Üniversitemizde geleneksel hale gelen etkinlik, 13 Mart 2015 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Törene;  Cumhuriyet Başsavcısı V. Süleyman Keskin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekan V. Yrd. Doç. Dr. Bekir Dağlı, Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Tıp Okumak Onu Hayal Eden Herkes İçin, İnsanı Diri Tutan Bir Yaşam Amacıdır

Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencisi Nilsu Sert öğrencileri temsilen yaptığı konuşmasında;  idealleri olan mesleklerini gerçekleştirirken; hastanın duygu ve düşüncelerini, beklentilerini anladıkları ölçüde hekimliklerinin anlam kazanacağını vurguladı ve “İnsanın mutlu ve sağlıklı yaşaması tıbbın amacıdır. Tıpkı bir sanatçı gibi, hekim insan yaşamını güzelleştirmek ister” şeklinde konuştu.

Evrensel Hekimlik ve İnsanlık Değerlerine Sahip Çıkmalıyız

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın hekimlerin zorlu çalışma şartlarına değindiği konuşmasında, sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine güvenin artması gerektiğinin altını çizdi ve “Evrensel hekimlik ve insanlık değerlerine, emeğimize, değerlerimize, mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkmaktan vazgeçmeyeceğiz. Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun” diyerek konuşmasına son verdi.

Amacımız Bütün Bölgenin Sağlık İhtiyacına Cevap Vermek

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekan V. Yrd. Doç. Dr. Bekir Dağlı, “Amacımız bütün bölgenin sağlık ihtiyaçlarına; hızlı, kaliteli bir şekilde teknolojik olanakları kullanarak cevap vermektir” diyerek, öğrencilere geleceğin doktorları olarak; içinde yaşadığımız toplumun sorunlarına, sorumluluk içinde, hoşgörülü, alçakgönüllü, sabırlı ve paylaşımcı bir yapıyla yaklaşmaları öğüdünde bulundu.

14 Mart Tıp Bayramı Töreni,  Söke Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör Emrah Köksal Sezgin ve ekibi tarafından hazırlanan kokteyl,  Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı Okt. Aytekin Kandemir ve Okt. Dr. Serkan Şeker’in müzik dinletisi eşliğinde devam etti. Yoğun programları nedeniyle kokteyle katılan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin Tıp Bayramlarını kutladı.


 


16.3.2015