ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyemizin Kitabı Yayımlandı

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Gökçe Şimşek’in "Arkeolojik Varlıklarla İlgili Yasal Düzenlemeler" başlıklı kitabı yayımlandı.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr.Gökçe Şimşek’in "Arkeolojik Varlıklarla İlgili Yasal Düzenlemeler" başlıklı kitabı yayımlandı.

Kitapta, arkeolojik nitelikli taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarının tespiti, tescili, korunması, sunumu gibi konular üzerine hem uluslararası kurumlar tarafından yayımlanan ve ülkemizce kabul edilen yasal belgeler, hem de 1983’ten günümüze ülkemizde yayınlanan ve halen yürürlükte olan yasal belgeler soru-cevap şeklinde ele alınmaktadır. Kitap, bu alanda yayınlanan başlıca kaynaklardan farklı olarak, sadece arkeolojik nitelikli taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarıyla ilgili yasal düzenlemeleri bir bütün olarak ele alan tek başvuru kitabı olması sebebiyle önemlidir. Aynı zamanda kitap, bu alanda eğitim gören sanat tarihçileri, arkeolog ve koruma-restorasyon uzmanları için de ders kitabı niteliği taşımaktadır.

Öğretim Üyemizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.26.3.2015