ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

23 Nisan Üniversitemiz Uygulama Araştırma Hastanesi’nde Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında; Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın Mimar Sinan Ana Okulu’yla ortaklaşa düzenlenen...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında;   Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aydın Mimar Sinan Ana Okulu’yla ortaklaşa düzenlenen programla 23 Nisan 2015 tarihinde, Üniversitemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde yatan çocuk hastalar ziyaret edildi.
Rektör Yardımcımız Recai Tunca’nın da eşlik ettiği ziyarette Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Üniversite Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Yılmaz, Aydın Milli Eğitim Şube Müdürleri, Mimar Sinan Ana Okulu öğretmen ve öğrencileri de katıldı.
10 bölümün aktif olarak hizmet verdiği ve 27 çocuk hastanın yattığı hastanemizde klinik ve odalar balon ve süslerle donatıldı. Vali Yardımcısı Halil Canavar, Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Rektör Yardımcımız Recai Tunca odaları tek tek gezerek yatan çocuk hastalara çeşitli hediyeler verdi.
Daha sonra Üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla oluşturulan kütüphanenin açılışını Vali Yardımcısı Halil Canavar gerçekleştirdi. Canavar ; ‘’Bu kütüphane burada uzun süre yatan çocukların zamanlarını daha faydalı geçirebilmelerine vesile olacaktır. Hayırlı olsun temennisinde bulunurken, kütüphane oluşturulmasın da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi. Çocuklar için hazırlanan pastanın kesilmesi ve çocuklara dağıtılmasıyla onların bayram tadında bir gün yaşamaları sağlandı.

 

24.4.2015 14:16:16