ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Sağlık Teknikerlerinin İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Paneli Gerçekleşti

Üniversitemiz Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı...

Üniversitemiz Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, 27 Nisan 2015 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde “Sağlık Teknikerlerinin İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri’’ ile ilgili bir panel düzenledi.
 
Panelde, Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu MüdürüYrd. Doç. Dr. Sevil Özcan “Sağlık Hizmetleri, Meslek Yüksekokullarının Sağlık Sektöründe Yeri ve Önemi”,Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Murat Acat “Türkiye’de Sağlık İşgücü Planlaması ve Politikaları, Sağlık Teknikerleri”, Aydın Doğum Hastanesi Başhekimi Op. Dr. A. Atakan TopuzProfesyonellik Olgusu ve Sağlık Teknikerlerinden Beklentiler”, Aydın Devlet Hastanesi BaşhekimiOp. Dr. H. Zafer Alkaya  “Uygulama Alanlarında Sağlık Çalışanlarının Stajyer Öğrencilerden Beklentileri”, Üniversitemiz Uygulama ve        Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil “Sağlık Personelinde Tükenmişlik Sendromu ve Çözüm Önerileri”, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Orhan Demirtaş “Sağlık Personelinde Motivasyon”, Aydın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. K.Ersin Sancak “Tıbbi Sekreterlerin İşe Uyum Sorunları ve Hastane Yöneticilerinin Tıbbi           Sekreterden Beklentileri ”   konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.
 
Sağlık sektöründe ara eleman olarak nitelendirilen sağlık teknikerlerinin istihdam ve istihdam sonrası sorunları için Aydın’da en etkili merci ve kişilerden çözüm önerileri konusunda işbirliği yapmak amacıyla, ilimizde ilk olarak gerçekleştirilen panel, öğrencilerimizin de yoğun katılımıyla gerçekleşti.
 
Panele konuşmacı olarak katılan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Murat Acatkonuşmasında, sorunların çözümü adına her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti ve ortak çalışmalarla birlikte yol alınması gerekliliğinin önemini vurguladı.
 
Sağlık Teknikerlerini temsilen Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı 2. Sınıf Öğrencisi Yiğit Saçan’ın “Uygulama Alanlarında Karşılaşılan Sorunlar” konulu konuşması, panelistler ve öğrenci arkadaşları tarafından ilgiyle dinlendi.
 
Öğrencilerimiz ve Panelistlerimizin karşılıklı beklentileri ve karşılaştıkları sorunları konuşma imkanı buldukları panel, Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek    Yüksekokulu MüdürüYrd. Doç. Dr. Sevil Özcan’ınkatılımcılara teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.


8.5.2015 08:33:11