ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Söke Sağlık Hizmetleri MYO Kariyer Günü Etkinliği Gerçekleşti

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen Kariyer Günü etkinliği, 7 Mayıs 2015 tarihinde Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti...

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen Kariyer Günü etkinliği, 7 Mayıs 2015 tarihinde Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Kariyer Gününde, Dr. Aysun Caner,  Hüseyin Emre Yaşar, Cansu Yakan, Psikolog Dr. Semra Öztürk ve Av. Ömer Faruk Alp konuşmacı olarak yer aldı.
 
Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Şen açılış konuşmasında, “Etkinlik, Yüksekokulumuz bünyesindeki öğrencilerin; vizyon olarak çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip, yenilikçi, girişimci, paylaşımcı, sağlık ekibi içinde etkin rol alabilen, uluslararası standartlara sahip sağlık çalışanlarına dönüşmelerinin sağlanmasında anahtar rolü oynuyor.” dedi ve bu tür etkinliklerin öğrencileri çalışma hayatına hazırlamak için köprü vazifesi gördüğünü vurgulayarak, etkinliklerin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini belirtti.
 
Kariyer günü kapsamında öğrenciler; “Sağlık Teknikerliğinin Dünü Bugünü”, “Çalışma Hayatına Ramak Kala”, “Finansal Okuryazarlık”, “Duyguların Dili”, “Hukuk Okuryazarlığı” konularında bilgilendirildi.


13.5.2015 10:31:11