ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde Kültür Şöleni Yaşandı

Üniversitemiz Yabancı Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen Kültür Şöleni, 18 Mayıs 2015 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti...

Üniversitemiz Yabancı Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen Kültür Şöleni, 18 Mayıs 2015 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Yabancı öğrencilerin ülkelerini ve kültürlerini tanıttığı etkinliğe, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca, Öğrenci Toplulukları Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mesut Kırmacı akademik ve idari personelle birlikte öğrenciler katıldı.
Yabancı Öğrencilerimiz Bizim Zenginliğimiz
Üniversitemizde dünyanın her bölgesinden 298 yabancı uyruklu öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “Yabancı öğrencilerimiz bize değer katıyor. Bu kaynaşma ortamı, Üniversitemizin kalitesinin de yükselmesini sağlıyor. Bu tür kültürel etkinliklere her zaman destek vereceğiz çünkü yabancı öğrencilerimiz bizim zenginliğimiz.” dedi.
“7 İklim 7 Renk Kıtalar Farklı Olsa da Gönüller Birdir” sloganına sahip etkinlikte Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, yabancı öğrencilerle fotoğraf çekildi ve Bircan’a Türkmen takkesi hediye edildi.
Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca, Üniversitemiz öğrencilerinin, yabancı uyruklu öğrencilerden öğrenecekleri çok şey olduğunu vurgulayarak, “Adnan Menderes Üniversitesi tüm birimleri ile size en kaliteli eğitimi vermek üzere hizmetlerini devam ettirecektir. Ülkelerinizdeki kültürel zenginlikleri, üniversitemize tanıtmanız anlamında bu tarz çalışmaları son derece önemli buluyorum. ” şeklinde konuştu.
Üniversitemizde toplam 66 tane öğrenci topluluğu olduğunu bunlardan birinin de Yabancı Öğrenci Topluluğu olduğunu belirten Öğrenci Toplulukları Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mesut Kırmacı, organizasyonun çok kısa sürede ortaya çıktığını ancak etkinliğin önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı bir şekilde devam edeceğini aktardı.
Yabancı Öğrenci Topluluğu Başkanı Sardar Rajapow konuşmasında, etkinliğin amacının yabancı öğrencilerin kendi ülkelerini tanıtmalarıyla bir kültür kaynaşması yaşanması olduğunu ifade ederek, etkinlikte destek ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
Üniversitemizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin ülkelerini ve kültürlerini tanıtmaları için düzenlenen ve üniversitemizde geleneksel hale getirilmesi amaçlanan etkinlikte, öğrenciler ülkelerini görsel sunumlarla tanıtmanın yanı sıra geleneksel damak zevklerini yansıtan ikramlarda bulundu.
Öğrencilerin yöresel kıyafetleri ile kendilerini ifade ettikleri etkinlik, danslarını sergilemeleri ve Öğrenci Toplulukları Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mesut Kırmacı’nın öğrencilere teşekkür belgesi vermesi ile son buldu.


20.5.2015 11:59:08