ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kurumumuz Personeline Hizmet İçi Eğitim Semineri Düzenlendi

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Hizmet İçi Eğitim Semineri 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde Didim Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti...

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Hizmet İçi Eğitim Semineri 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde Didim Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

Eğitimin ilk günü programa, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter V. Doç. Dr. E. Mennan Yıldırım, Personel Daire Başkan V. Ali Evdilek, İdari Mali İşler Daire Başkan V. Filiz Bayhan, YÖK İç Denetçisi Suat Aksu, Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan eğitim programı, Personel Daire Başkan Vekili Ali Evdilek’in açılış konuşmasıyla devam etti. Evdilek konuşmasında; ülkemizde sürekli değişen mevzuat ve uygulamalar dolayısıyla kamuda görev yapan çalışanların kendilerini yenilemelerinin, yeniliklere adapte olmalarının ve bu bilgileri pratiğe yansıtmalarının zorunluluk haline geldiğini vurgulayarak; “Doğru bilgiye ulaşmada yasalara ve yönetmeliklere uygun hareket etmemizde hizmet içi eğitim büyük önem arz etmektedir” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, hizmet içi eğitime önem verdiklerini ifade ederek, “Dünyamız değişiyor ve bu değişen dünyada gelişmelere adapte olabilmek için hizmet içi eğitimler vazgeçilmezdir” diyerek bundan sonraki süreçte eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

YÖK İç Denetçisi Suat Aksu; ‘5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu’ ile Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı İhaleleri’nde kamu idarelerinin sorumlulukları hakkında bilgi verirken, ‘6552 Sayılı Kanunun Kamu Kurumlarında ve Döner Sermaye İşletmelerinde Uygulaması’ ile ilgili de eğitim verdi. Sunumların ardından Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, YÖK İç Denetçisi Suat Aksu’ya eğitici belgesi, teşekkür belgesi ve hediyesini verdi.

Hizmet İçi Eğitim Programının ikinci günü seminer, Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter V. Doç. Dr. E. Mennan Yıldırım, Personel Daire Başkan V. Ali Evdilek, İdari Mali İşler Daire Başkan V. Filiz Bayhan, TODAİE Protokol Yönetimi Uzmanı Eğitimci Nihat Aytürk, akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Sekreter V. Doç. Dr. E. Mennan Yıldırım ve Rektör V. Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı’nın açılış konuşmalarının ardından TODAİE Protokol Yönetimi Uzmanı Eğitimci Nihat Aytürk; ‘Sosyal Davranış Kuralları’ konulu sunumunu yaşamdan örnekler vererek ve personelimizi de dahil ederek gerçekleştirdi. Katılımcılar sosyal yaşamda ve iş hayatında uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirildi. Sunumun ardından Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer’in Eğitimci Nihat Aytürk’e teşekkür belgesi ve hediyesini vermesi ile eğitim sona erdi.


 
 

17.6.2015